Головна
Прес-центр
ЗМІ про НАБУ
Interfax: Голова НАБУ Роман Шпек вирішив вийти з Спостережної ради з фінансової ...

Прес-центр

Interfax: Голова НАБУ Роман Шпек вирішив вийти з Спостережної ради з фінансової реструктуризації

Голова Ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек вирішив вийти зі складу Спостережної ради з фінансової реструктуризації

 

"В ході перших засідань Ради та підготовки до підписання меморандуму з НАБУ я зрозумів, що в інтересах банківської спільноти повинен вийти з цього процесу", - написав він у своїй колонці для "Економічної правди", передає інформаційна служба Interfax.

 

За словами Р. Шпека, таке рішення прийнято для того, щоб уникнути втручання Спостережної ради в діяльність НАБУ. Зокрема, запропонований Радою меморандум про співпрацю передбачає, що для фінансування роботи секретаріату, який буде створений при НАБУ, члени Ради повинні обрати банк, який відповідає вимогам для виплат зарплат бюджетникам. Р. Шпек нагадав, що НАБУ виступає проти такого підходу до обрання банків, оскільки це обмежує конкуренцію на ринку.

 

 

Крім того, за його словами, редакція меморандуму зобов'язує НАБУ взяти на себе функції секретаріату по фінансовій реструктуризації, що суперечить нормам закону, оскільки може привести до порушення регламенту звернення і розкриття інформації, отриманої секретаріатом від сторін реструктуризації.

 

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності 5 жовтня на підставі конкурсного відбору затвердив п'ять кандидатів до наглядової Ради з питань організації і проведення фінансової реструктуризації.

 

Після заслуховування 13 претендентів комітет затвердив наступних кандидатів: Роман Шпек (голова Ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ), старший радник Альфа-Банку), Ірина Мудра (начальник управління департаменту фінреструктурізаціі Ощадбанку), Наталія Василець (глава правління Укргазбанку), Валерій Вощевський ( екс-віце-прем'єр), Ольга Білай (начальник управління департаменту фінреструктурізаціі Ощадбанку).

 

 

Прийнятий парламентом 14 червня 2016 року Закон про фінансову реструктуризацію спрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та / або їх господарської діяльності.

 

Відповідно до закону, Спостережна рада складається з дев'яти осіб: по одному представнику від Нацбанку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції України, п'ять представників об'єднань учасників фінансових ринків, об'єднань представників бізнесу, експертів ринку, кандидатури яких проходять обговорення на засіданні фінкомітету.

 

 

Джерело: http://interfax.com.ua/news/economic/386035.html