Головна
Прес-центр
Новини НАБУ
НАБУ звернулась до Кабміну щодо дискримінації недержавних банків

Прес-центр

03.02.2016 10:35

НАБУ звернулась до Кабміну щодо дискримінації недержавних банків

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) звернулась до Кабінету міністрів України з проханням скасувати зміни до постанови «Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги»,  що стосується встановлення більш жорстких критеріїв до уповноважених банків та оновлення переліку таких банків.

Свої зауваження керівництво НАБУ виклало у листі до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка від 02.02.2016 № 3152-02/02.

Занепокоєння викликає той факт, що встановлені критерії та принципи визначення уповноважених банків не орієнтовані на надійність чи зручність для клієнтів, оскільки викреслюють з кола уповноважених майже всі банки, крім державних.

Гроші, які виплачуються у вигляді заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги, можна вважати бюджетними тільки поки вони знаходяться на рахунку державної установи. Отже, після зарахування коштів на рахунки громадян, вони стають їх приватною власністю. Відповідно, заборона для громадян використовувати для цього вже відкриті рахунки у недержавних банках є обмеженням їхніх законних прав.

Крім того, масове переведення громадян, які отримують виплати з державного бюджету, на обслуговування до державних банків, призведе до перерозподілу ресурсів та доходів у банківській системі на неринкових засадах. Такий перерозподіл фактично є «штрафом за ефективність» для банків, які сьогодні залучають клієнтів за рахунок якості сервісу, а не адміністративного примусу.

Такі реформи дивують, адже базовим принципом Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року є збалансованість економічних інтересів, через формування ринкового конкурентоспроможного середовища.

Затверджені Кабінетом міністрів України зміни мають відверто дискримінаційний характер стосовно недержавних банків та громадян України, прямо суперечать законодавству про захист економічної конкуренції, стандартам Європейського Союзу.