Банки получили доступ в Государственный реестр актов гражданского состояния

Банки получили доступ в Государственный реестр актов гражданского состояния

НАБУ рада повідомити, що за довготривалого лобіювання, активної та наполегливої роботи, низки проведених робочих зустрічей та переговорів, пропозиції банківської спільноти щодо надання банківським установам доступу до Державного реєстру актів цивільного стану (далі – ДРАЦС) почуто та враховано Міністерством юстиції України.


Так, Наказом «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» № 2999/5 від 26.09.2019 р. (вводиться в дію 18.10.2019р.) Мінюст надав банкам можливість на письмовий запит отримувати інформацію щодо державну реєстрацію смерті, підтвердження дошлюбного прізвища, державну реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу, реєстрацію зміни імені, відсутності актового запису цивільного стану.

Відтепер, банки мають змогу зменшити ризики шахрайських дій фізичних осіб при укладенні договорів, шляхом перевірки інформації про потенційного клієнта в ДРАЦС. Отже, прийняття кредитних рішень спрощується. Як наслідок, банки підвищать якість обслуговування, зменшать ризиковість кредитно-фінансової діяльності та кількість проблемних кредитів, що у свою чергу дозволить зменшити вартість грошей для клієнтів.

Нагадаємо, що доступ банківських установ до державних реєстрів, зокрема, Державного реєстру актів цивільного стану громадян; Єдиного реєстру довіреностей; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, включаючи невід’ємні архівні складові, передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування».


НАБУ висловлює окрему подяку членам Комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, які протягом багатьох років послідовно та завзято боролись за таку можливість для банківської системи, а саме Полянчук Олені Василівні – Заступнику Голови Правління, Начальнику Юридичного департаменту АТ «УКРСИББАНК» та Крицькому Денису Олександровичу – Начальнику управління регуляторної підтримки та супроводження роздрібного бізнесу Юридичного департаменту АТ «Креді Агріколь Банк».

Дякуємо Міністерству юстиції України та ДП «НАІС» за плідну співпрацю!