
Незалежна асоціація банків України (НАБУ) продовжує формування банківського консенсус-прогнозу – агрегованого макроекономічного прогнозу, сформованого на базі прогнозів українських банків. «На екваторі року ми проводимо вже третю актуалізацію консенсус-прогнозу на 2021 рік, що дає можливість не тільки уточнити очікування банківської спільноти стосовно ключових макроекономічних показників, але й оцінити динаміку змін у настроях банкірів під впливом подій першого півріччя», – зазначила Олена Коробкова, виконавчий директор НАБУ.
Як і раніше, всі учасники консенсус-прогнозу впевнені у відновленні економіки України за підсумками року. Водночас оцінювання його темпів стало більш стриманим, порівняно з квітнем: консенсусний рівень очікуваної зміни реального ВВП втратив 0,2 процентного пункту і становить 3,8%, що можна пояснити дещо більшим ніж очікувалося впливом весняних карантинних обмежень.
Найбільш динамічно продовжують змінюватися оцінки рівня інфляції – вони помітно зростають уже другий квартал поспіль. Зокрема, консенсус щодо середньорічного індексу споживчих цін додав 1,1 процентного пункту, порівняно з квітневим прогнозом, і досяг 8,8%. Відповідно, посилилися й очікування щодо реакції на інфляційний тренд із боку регулятора – консенсус щодо рівня облікової ставки НБУ на кінець року сягнув 8,0% річних, що на 0,5 процентного пункту перевищує попередні оцінки.
На цьому тлі варто відзначити зростання впевненості банкірів у національній валюті. Консенсус щодо середнього обмінного курсу на 2021 рік зміцнився на вагомі 42 копійки, що дало змогу досягти рівня курсових очікувань нижче ніж 28 гривень за долар.