Руководителям банков в Украине разрешили не иметь профильного образования

Руководителям банков в Украине разрешили не иметь профильного образования

Набрав чинності закон, що дозволяє керівникам українських банків не мати профільної вищої освіти.

Законодавче нововведення, спрямоване на спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів, було опубліковано в офіційній газеті парламенту “Голос України” 6 січня, тоді як закон набрав чинності 1 січня, зазначають Українські Новини.

Цим законом внесено зміни до статті 42 закону “Про банки і банківську діяльність”, яка встановлює вимоги до керівників банків. До таких належать голова, його заступники та члени ради банку, голова, його заступники та члени правління фінустанови, головний бухгалтер та його заступники.

 

Відтепер, щоб стати керівником українського банку, достатньо мати лише вищу освіту. Раніше вона мала бути ще і профільною (в галузі економіки, менеджменту (управління) або права).

Однак тепер у законі з’явилося точне визначення професійних компетентностей очільника банку. “Професійна придатність керівника банку визначається як сукупність знань, професійного та управлінського досвіду особи, необхідних для належного виконання посадових обов’язків керівника банку з урахуванням бізнес-плану і стратегії банку, а також функціонального навантаження і сфери відповідальності конкретного керівника банку”, – йдеться в законі.