Клиенты ПУМБ смогут оформить страховку от мошенничества по карточным счетам

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ)  з 3 квітня пропонує своїм клієнтам послугу «Захист від шахраїв»*. Страховка охоплює найпоширеніші види шахрайства з картковими рахунками та поширюється на всіх власників дебетової картки «всеКАРТА». 
 

Страховий ліміт складає 20 тисяч гривень. Всього за 200 гривень на рік, а саме стільки складає вартість підключення послуги, клієнт отримає гарантію на компенсацію протягом 15 днів викраденої шахраями з карткового рахунку суми в межах ліміту страховки.

Страховка поширюється на рахунок клієнта. Тобто, якщо до рахунку прив’язано одразу декілька карток, послуга «Захист від шахраїв» буде покривати їх усі. Перевагою продукту «Захист від шахраїв» є єдиний ліміт страхового покриття по всім видам шахрайських дій. Це значить, що при настанні будь якого страхового випадку, передбаченого послугою, клієнт може отримати максимальну компенсацію в рамках страхового ліміту, тобто 20 тисяч гривень. Це дозволяє максимально захистити клієнта від будь-якого виду шахрайства.

«Працюючи над послугою «Захист від шахраїв», ми зібрали найкращі ринкові практики. Наприклад, наша страховка не має франшизи при настанні страхових випадків. Це значить, якщо клієнт все ж став жертвою шахраїв, і сума збитку не перевищує максимального страхового ліміту в 20 тисяч гривень, страховка дозволить повністю повернути вкрадені кошти. Також «Захист від шахраїв» не містить сублімітів на ряд страхових випадків: тобто, незалежно від того, який вид страхового випадку настав, сума 20 тисяч гривень повністю покриває всі види шахрайства. Нам важливо, щоб клієнти, які обирають ПУМБ своїм банком, знали, що їхні кошти в безпеці», - прокоментував начальник відділу банківського страхування продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ В’ячеслав Меліхов.

Страховка поширюється на всі основні види соціальної інженерії – тобто, комплексу шахрайських дій, основна мета яких – отримати доступ до коштів потерпілих, а саме:

  • Незаконна оплата з карткового рахунку в торгівельно-сервісній мережі за втраченою або вкраденою картою – шахраї оплачують покупки втраченою/вкраденою картою
  • Скімінг – накладка на банкоматі, за допомогою якої зчитуються данні карти
  • Незаконні операції в Інтернет/мобільному банкінгу – операції з рахунками клієнта третіми особами без платіжної карти за допомогою SMS – команд або додатка «SMS – банкінг»
  • Оплата з карти без підтвердження SMS-пароля – використання третіми особами карти клієнта без його фізичної присутності, тобто використання тільки даних карти і даних клієнта
  • Фішинг – різновид інтернет-шахрайства, коли шахраї вводять користувачів в оману, наприклад, представляючись працівниками банку, з метою отримання конфіденційної інформації Фармінг – замасковані підробні сайти, які дуже схожі з оригінальними. Переходячи на них клієнт ризикує передати свої персональні дані та дані карти шахраям
  • Вішинг – телефонне шахрайство, коли шахраї виманюють реквізити банківських карток або іншої конфіденційної інформації, примушують до переказу коштів на картку злодіїв


«Майже мільйон українців отримують через ПУМБ свою заробітну платню. Більшість з цих клієнтів користуються депозитними та кредитними програмами, застосунком ПУМБ онлайн або ж просто зберігають гроші на картковому рахунку, розуміючи, що це безпечніше ніж гаманець або «під матрацом». Для того щоб наші клієнти спали ще спокійніше ми разом з нашими партнерами запровадили нову послугу  «Захист від шахраїв» саме для того, щоб наші клієнти при будь якій ситуації знали, що їхні кошти надійно захищені як банком, так і додатково страховою комапнією», прокоментував директор департаменту продажу та розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Олександр Щербаха.

Оформити послугу можна у відділеннях банку. Найближчим часом замовити страхування від шахраїв можна буде також в телефонному режимі.

Щоб отримати компенсацію у разі настання страхового випадку, потрібно:

  • Заблокувати картку у разі підозрі на шахрайство
  • Звернутись до кіберполіції та повідомити про факт шахрайства (отримати номер, за яким зареєстровано звернення) 
  • Звернутися в ПУМБ, написати заяву про несанкціоновану транзакцію, а також заяву до страхової компанії про факт шахрайства.


*послуги страхування надаються страховою компанією ВУСО