Мнение банкира

Війна, криза, плани: нове дослідження щодо рівня добробуту українців
Дмитро Глінський, В.о. Виконавчого директора НАБУ
Частка українців, яким бракує коштів на оплату комунальних послуг, знизилася, тоді як серед внутрішніх переселенців зберігається значно більша частка тих, хто впродовж останніх трьох місяців опинявся в ситуаціях браку коштів.
Виклики перед банківським сектором на шляху до євроінтеграції
Володимир Мудрий,  голова правління OTP Bank Україна, голова ради Незалежної асоціації банків України
Європейська комісія рекомендувала державам ЄС розпочати переговори з Україною про її вступ, але Київ повинен виконати частину ще не втілених реформ. Хоч банківський сектор є одним із найбільш реформованих, у 2024 році банкам потрібно буде зробити чимало для забезпечення повної відповідності європейському регулюванню.
Прибутковість банківської системи відповідає глобальним трендам та є базою для зростання кредитування
Володимир Мудрий, голова правління OTP Bank Україна, голова ради Незалежної асоціації банків України
McKinsey у своєму нещодавному Global Banking Annual Review 2023 відзначив, що останні 18 місяців глобально були найкращим періодом для банківської справи, принаймні, з 2007 року. Федеральна резервна система США у липні цього року підвищила ключову ставку 5,5%, що стало прецедентом, оскільки це найвища ставка за останні 22 роки (на початок 2022 року ця ставка становила лише – 0,25%).
10 днів вільного курсу
Володимир Мудрий, голова правління OTP Bank Україна, голова ради Незалежної асоціації банків України
Попри всі очікування - валютний курс знизився, це сталося вперше з моменту впровадження фіксованого курсу.
Стягнути не можна реструктуризувати: куди ставлять кому держбанки, які намагаються вирішити проблему «поганих» кредитів
Арсен Мілютін, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за роботу з NPL
Війна суттєво загострила проблему банківської системи з «поганими» кредитами. Згідно зі звітом мінфіну частка NPL у загальному кредитному портфелі банків України за звітний період збільшилась з 29,7% до 38,1%. Станом на 1 січня 2023 року понад 74% (323,1 млрд грн) загального обсягу непрацюючих кредитів було зосереджено в банках державного сектору. При цьому останні пару років до війни рівень NPL почав різко знижуватись. Зокрема, Ощадбанк упевнено рухався до майже повного врегулювання проблемної заборгованості. Замість цього внаслідок війни відбулось її суттєве зростання.
Голова НБУ Андрій Пишний: Досвід України – матеріал для підручників з антикризового управління і стимул для міжнародних структур
Андрій Пишний, голова НБУ
Це інтерв’ю супроводжували три повітряні тривоги: одна закінчилася за 10 хвилин до початку розмови, наступна змусила нас перерватися на декілька хвилин, інша пролунала через 7 хвилин після закінчення.
Закон про списання боргів за зруйноване росіянами майно: що треба знати?
Олена Коробкова, НАБУ
Із 28 січня вводиться в дію Закон №2823-ІХ, що дає можливість власникам зруйнованого росіянами кредитного майна звертатися до банків із проханням списувати борги. А в разі, якщо придбане в кредит житло пошкоджене і потребує капремонту або опинилося на тимчасово окупованій території чи в зоні бойових дій – призупиняти сплату грошового зобов’язання за кредитом, тобто «заморожувати» кредит. Розповідаю, за яким алгоритмом відбуватиметься процедура і як цей закон оцінює банківська спільнота.
Банки готові до можливого повного блекауту
Олена Коробкова, НАБУ
Голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова в інтерв'ю Новини.LIVE підвела підсумки роботи банківського сектора в 2022 році та озвучила прогнози на 2023-й.
Що втратив НБУ за часів Шевченка, стрес-тест для банків і що буде з гривнею — Катерина Рожкова
Катерина Рожкова, перший заступник Голови Національного банку України
Як банки виживають у війну, чи змінилась робота НБУ з новим керівником та щодо чого йдуть перемовини з МВФ — розповіла Катерина Рожкова
Перше інтервʼю нового голови НБУ Андрія Пишного. Про гроші від МВФ, фіксований курс, «Альфа-Банк» та попередника Шевченка
Андрій Пишний, голова НБУ

Голова НБУ Андрій Пишний розповів Forbes про вплив російських обстрілів на економіку, перемовини з МВФ, проблеми банків, національзацію «Альфи» та про зміни в Нацбанку. Перше інтервʼю.

Як не втратити свої заощадження під час війни: де краще зберігати гроші
Олена Коробкова, НАБУ
Відповідно до оновленого макроекономічного прогнозу Нацбанку на 2022–2024 роки, цього року темпи зростання споживчих цін сягнуть близько 30%. У 2023 році інфляція сповільниться нижче 21%, а ще за рік – нижче 10%.
Open banking і які перспективи він відкриває станом на зараз?
Олена Коробкова, НАБУ
Закон про платіжні послуги вже введений у дію. Цей старт виявився непростим і для регулятора, і для банків, оскільки війна суттєво порушила планомірну підготовчу роботу до запровадження масивних законодавчих змін на ринку платіжних послуг.
Кредит є, а платити не можу: Що робити?
Олена Коробкова, НАБУ
Ми проживаємо дуже непрості часи. Війна неабияк вплинула на економічну ситуацію в Україні та на добробут українців, відповідно. Частина людей втратила роботу, у когось різко скоротився дохід, у когось закінчуються заощадження.
Що допоможе банкам надалі кредитувати український бізнес?
Олена Коробкова, НАБУ
Так, у нас війна. Так, повномасштабна та жахлива. Однак ані бізнес, ані банки не зупиняються. Ми продовжуємо працювати та кредитуватися. Водночас, звісно, ми постаємо перед труднощами, зумовленими нападом росії. І так, із цими труднощами треба працювати. Працювати не лише банкам, а й державі та потенційним позичальникам.
Що відбувається з українськими банками під час війни
Ярослав Матузка, заступник Голови Національного Банку України
П’ятий місяць наша країна живе у стані повномасштабної війни, що точиться не лише на полі бою. Фінансовий напрям є одним із ключових, адже саме стабільність фінансової системи забезпечує необхідний ресурс для перемоги.
Сергій Панов: «Прагнемо стати банком щоденного користування»
Сергій Панов, голова Правління АТ "Банк Кредит Дніпро"
Війна стала викликом для банківської системи, змусивши її учасників підлаштовуватися під нові реалії в режимі реального часу. Про те, як банки оговталися від першого шоку війни і переналаштували свою роботу, банкіри розповідатимуть в новій рубриці «Фінансового клубу» – «Воєнний банкінг». Сьогодні слово має голова правління Банку Кредит Дніпро Сергій Панов.