Круглый стол на тему «Содействие ипотечному кредитованию и доступа к кредитам для малых фермеров после открытия рынка земли»

За підтримки Програми ЄС та Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» та у співпраці з уповноваженими державними органами Незалежна асоціація банків України (далі – НАБУ) запрошує Вас взяти участь у неофіційному круглому столі на тему «Сприяння іпотечному кредитуванню та доступу до кредитів для малих фермерів після відкриття ринку землі», що відбудеться о 14:00 22 вересня 2020 року онлайн.


Відкриття ринку сільськогосподарських земель у 2021 році змінить систему фінансування сільського господарства в Україні, оскільки землю можна буде використовувати в якості застави для кредитування. Готовність банків до такого іпотечного кредитування вкрай важлива для фермерів, оскільки дозволить їм вийти на ринок землі та інвестувати у розвиток власних ферм. Метою заходу є визначення ключових обмежень, а також можливих рішень та підходів до розв’язання проблемних питань у напрямках:

  • усунення нормативно-правових обмежень для іпотечного кредитування з метою прискорення розвитку сільського господарства;

  • шляхи покращення доступності і зменшення вартості кредитних ресурсів для малих фермерів (зокрема за допомогою нормативно-правових інструментів або фондів державної підтримки).


Пропозиції, вироблені під час круглого столу, будуть надалі використані для підготовки дорожньої карти і плану дій на різних рівнях реалізації. Така дорожня карта може бути основою для дій Уряду протягом тих місяців, що залишаються до відкриття ринку землі.

 

Робоча мова круглого столу – українська із синхронним перекладом на англійську.

Zoom-посилання для підключення до круглого столу буде розіслане заздалегідь перед зустріччю. Для реєстрації участі у заході прохання надіслати Ваші контактні дані на адресу: l.zhukovskaya@nabu.org.ua