Круглый стол «Обзор рынка торгового финансирования в 2018 году»

Круглый стол «Обзор рынка торгового финансирования в 2018 году»

Вже третій рік поспіль НАБУ ініціює проведення презентації результатів статистичного дослідження операцій торговельного фінансування. Цьогоріч, 29 травня,  банківська спільнота спільно з НБУ провела такий захід у форматі Круглого столу.

До дискусій долучились представники профільних підрозділів з торговельного фінансування та Департаменту платіжних систем НБУ.

Дослідження ринку та поширення його результатів, які презентував регулятор,  мають на меті привернути увагу банків, клієнтів та регуляторів до операцій фінансування торгівлі. Прозора та ефективна торгівля, її зростання за підтримки спеціальних банківських інструментів має великий вплив на розвиток економіки України та банківської системи в цілому.

Огляд ринку було зроблено на базі інформації, яку представили наступні групи банків:

  • За державною часткою – 4
  • Іноземних банківських груп – 10
  • З приватним капіталом - 1


Регулятор звернув увагу присутніх на ряд законодавчих ініціатив 2018 року, які були реалізовані  з метою врегулювання порядку  виконання операцій за гарантіями в національній,  іноземній валюті та операцій з акредитивами.

В своєму дослідженні, регулятор відмітив той факт, що ризик невиконання своєчасної оплати за акредитивами у 2018 році в порівнянні з попереднім роком знизився, натомість ризик невиконання  своєчасної оплати за гарантіями у 2018 році в порівнянні з 2017 роком навпаки зріс. З повною версією  презентації  Ви зможете  ознайомитися за посиланням: https://nabu.ua/ua/oglyad-rinku-torgovelnogo-finansuvannya-u.html


Директор Департаменту з торговельного фінансування та координатор цього проекту з боку банків –  Владислав Бережний, змістовно доповів про розвиток торговельного фінансування країни в контексті макроекономіки, із презентацією доповіді Ви зможете  ознайомитися за посиланням: https://nabu.ua/ua/oglyad-rinku-torgovelnogo-finansuvannya-u.html


Комітет з питань оподаткування та обліку дякує всім банкам за співпрацю та проявлений інтерес до проведеної зустрічі.