Макроэкономические показатели

Макроекономічний аналіз на 27 серпня 2019 року

Зростання української економіки прискорилося до 4,6%... У ІІ кварталі 2019 року реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 4,6% р/р, що є найкращим результатом за всю посткризову історію відновлення економіки (минулого разу реальний ВВП збільшився також на 4,6% р/р у IV кварталі 2016 року завдяки великому врожаю кукурудзи). Кумулятивне зростання української економіки за останні 4 роки перевищило 13%.

Макроекономічний аналіз на 12 серпня 2019 року

Інфляція стабілізувалася близько позначки 9%. Індекс споживчих цін (ІСЦ) у липні скоротився на 0,6% м/м, що другий місяць поспіль було зумовлено сезонним зниженням цін на овочі. Проте минулого року липнева дефляція була трохи сильнішою, і тому зростання ІСЦ у річному вимірі у липні 2019 року навіть прискорилося з 9% до 9,1%. Динаміка базового ІСЦ залишається стабільною на позначці 7,4% р/р вже четвертий місяць поспіль.

Макроекономічний аналіз на 8 липня 2019 року

Оцінку економічного зростання у І кварталі 2019 року покращено до 2,5% р/р. Темпи зростання споживчого попиту домашніх господарств прискорилися до 10,7% р/р. Інвестиційна складова зростала ще активніше: на 17,4% р/р. Водночас державне споживання скоротилося на 8,3% р/р. У галузевому розрізі найжвавіше зростали будівництво (на 27% р/р) та інші види послуг (+20% р/р). Обсяг ВВП України за останні чотири квартали сягнув 3,66 трлн. грн., або понад 134 млрд. доларів США.

Макроекономічний аналіз на 18 червня 2019 року

Україна розмістила єврооблігації на 1 млрд. євро. Розміщення 7-річних єврооблігацій дасть уряду змогу пройти черговий пік платежів за зовнішнім державним боргом у вересні (у цей місяць уряд має сплатити кредиторам 1,6 млрд. доларів США без урахування платежів НБУ до МВФ).

Макроекономічний аналіз на 27 травня 2019 року

Українська економіка сповільнила зростання до 2,2% на початку року. Згідно першої оцінки Державної служби статистики, у І кварталі 2019 року зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) сповільнилося до 2,2% р/р. Утім, поточна оперативна статистика дає підстави очікувати пожвавлення економічної динаміки вже у ІІ кварталі.

Макроекономічний аналіз на 17 квітня 2019 року

МВФ погіршив прогноз світової економіки, прогноз для України без змін. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив новий глобальний економічний прогноз WorldEconomicOutlook, що містить макроекономічні прогнози практично за всіма країнами світу. Прогноз зростання світової економіки на 2019 рік вкотре погіршено, тепер до 3,3%. Прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2019 році фахівці МВФ зберегли на рівні 2,7%.

Макроекономічний аналіз на 4 квітня 2019 року
Економічне зростання у 2018 році становило 3,3%. Номінальний ВВП у 2018 році становив 3559 млрд. грн., що еквівалентно 130,8 млрд. доларів США. Зростання реального ВВП у минулому році становило 3,3%, що є найкращим результатом на 7 років. Основним чинником економічного зростання було збільшення споживання домогосподарств, яке за підсумками року становило 8,9% у реальному вимірі.
Макроекономічний аналіз на 18 березня 2019 року
Інфляція сповільнилася до 8,8%. У лютому індекс споживчих цін (ІСЦ) зріс на 0,5% м/м. Основні внески у зростання цін за місяць забезпечили овочі, фрукти та тютюнові вироби. Дешевшали м’ясо та нафтопродукти.
Макроекономічний аналіз на 5 березня 2019 року
Торгівельний баланс покращився у січні. У перший місяць 2019 року торгівельний дефіцит скоротився до 247 млн. дол. США, найнижчого місячного показника дефіциту за два роки. Зростання експорту прискорилося до 9% р/р, а імпорт зростав повільно (лише 2% р/р).
Макроекономічний аналіз на 7 лютого 2019 року

Прибуток банківської системи у 2018 році сягнув майже 22 млрд. грн. Відповідно до зведених даних Національного банку України, у 2018 році сумарний чистий прибуток платоспроможних банків становив 21,7 млрд. грн., що є не тільки першим випадком прибутковості всієї банківської системи після кризи 2014-2015 років, але і максимальним обсягом прибутку української банківської системи за всю його історію.

Макроекономічний аналіз на 23 січня 2019 року
Банківська система збільшила балансові показники у 2018 році. Відповідно до попередніх даних грошово-кредитної статистики Національного банку України, у 2018 році кредитний портфель банківської системи збільшився на 6%, депозитна база – на 4%.
Макроекономічний аналіз на 27 грудня 2018 року
Україна отримала нову програму МВФ. Рада директорів МВФ затвердила нову програму стенд-бай для України у обсязі 2,8 млрд. СДР (3,9 млрд. доларів). Перший транш у розмірі 1 млрд. СДР (1,4 млрд. доларів) вже було направлено до золотовалютних резервів НБУ, які завдяки цьому перевищили 20 млрд. доларів, що є найвищим рівнем з 2013 року.
Макроекономічний аналіз на 17 грудня 2018 року

Золотовалютні резерви відновлюються рефінансуванням державного боргу. У листопаді 2018 року міжнародні резерви Національного банку України зросли на 1 млрд. доларів, сягнувши 17,7 млрд. Збільшенню резервів сприяло розміщення єврооблігацій, кошти від якого надійшли на початку минулого місяця. У грудні очікується ще потужніше збільшення золотовалютних резервів через відновлення фінансування від міжнародних фінансових організацій. Рефінансування зовнішнього державного боргу на тлі великих виплат у 2019 році є запорукою загальної стабільності фінансових ринків в Україні.

Макроекономічний аналіз на 29 листопада 2018 року

Економічне зростання сповільнилося, очікується прискорення наприкінці року. У ІІІ кварталі 2018 року зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилося до 2,8% р/р після локального максимуму 3,8% р/р у попередньому кварталі. 

Макроекономічний аналіз на 12 листопада 2018 року
Інфляція прискорилася та дедалі прискориться. У жовтні індекс споживчих цін збільшився на 1,7% до попереднього місяця. Найбільш суттєвий внесок до зростання цін додали харчові продукти (особливо овочі, молоко та м’ясо), нафтопродукти та алкогольна продукція.
Макроэкономический анализ на 24 октября 2018 года
Украина имеет предварительную договоренность с МВФ о новой программе. Оптимизм бизнеса больше не растет, а потребительские настроения улучшились. Промышленное производство начало осень углубленным спадом, а розничная торговля продолжает расти. Большой урожай улучшает динамику сельского хозяйства и транспорта.
Макроэкономический анализ на 8 октября 2018 года
Министерство финансов повысило ставки заимствований. Золотовалютные резервы упали ниже 17 млрд долларов. Внешние дефициты расширяются. Местные органы власти накопили почти 14 млрд грн в банках. Государственный бюджет в августе сведен с профицитом 25 млрд грн. Рост зарплат ускорился.
Макроэкономический анализ на 24 сентября 2018 года
Экономический рост ускорился до 3,8%. Объемы промышленного производства упали впервые с декабря 2017 года. Динамика других отраслей в августе разнонаправленная. Государственный долг вырос за ослабления гривны. Правительство направило проект госбюджета-2019 в Верховную Раду.
Макроэкономический анализ на 21 августа 2018 года
Экономический рост ускорился до 3,6%. Потребительская активность украинский остается высокой. Засуха в начале лета ухудшила динамику АПК. Транспортная отрасль сокращает спад благодаря восстановлению транзита газа. Оживление спроса на валютном рынке.
Макроэкономический анализ на 30 июля 2018 года
Промышленность нарастила производство на 2,5% в первом полугодии. Инфраструктурное строительство держит положительные темпы в отрасли. Постоянное увеличение товарооборота продолжа ется. Меньше транзита газа и экспорта зерна - в транспорте спад. Государственный долг удерживается на уровне около 2 трлн. грн. Зарплаты растут.
Макроэкономический анализ на 2 июля 2018 года
Государственный долг сокращается из-за отсутствия новых крупных заимствований. Динамика роста зарплат держится стабильно высокой. Гривна незначительно ослабла в июне, РЕОК укрепляется.
Макроэкономический анализ на 31 мая 2018 года
Рост промышленного производства ускорился до 3%. Предприятия живо наращивают капиталовложения. Розничная торговля активно прогрессирует, в строительстве - спад. Зарплатная планка - все выше.