Інфляція прискорилася та дедалі прискориться. У жовтні індекс споживчих цін збільшився на 1,7% до попереднього місяця. Найбільш суттєвий внесок до зростання цін додали харчові продукти (особливо овочі, молоко та м’ясо), нафтопродукти та алкогольна продукція. В останньому випадку далося взнаки чергове підвищення регульованих мінімальних роздрібних цін на широкий асортимент алкогольної продукції. Інфляція у річному вимірі прискорилася до 9,5% після понад року сталого сповільнення. У листопаді-грудні очікується подальше прискорення інфляції через підвищення побутових тарифів на природний газ та опалення. Національний банк України суттєво переглянув прогноз інфляції на кінець 2018 року, з 8,9% до 10,1%.
Золотовалютні резерви припинили скорочуватися, зростатимуть. У жовтні міжнародні резерви НБУ збільшилися на 0,1 млрд. доларів США (0,6%) до 16,7 млрд. доларів США. У листопаді варто очікувати на прискорення зростання золотовалютних резервів завдяки розміщенню єврооблігацій в обсязі 2 млрд. доларів. У разі залучення коштів від Міжнародного валютного фонду Україна зможе збільшити обсяг резервів до 19 млрд. доларів на кінець 2018 року, що перевищуватиме комфортну межу у 3 місяці майбутнього імпорту товарів і послуг.
Торговий дефіцит у вересні був рекордним з 2013 року. У вересні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу становив рекордні 1,7 млрд. доларів США. Зокрема, торгівельний дефіцит за місяць сягнув 1,8 млрд. доларів. Перший місяць осені був відзначений провалом експорту: новий рекордний врожай ще не наповнив експортні потоки, а для металургії цей місяць був слабким. Масштаб дефіциту поточного рахунку в річному вимірі сягнув 4,8 млрд. дол. США, а торгівельного дефіциту – 11,45 млрд. доларів США.
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 18%. У комюніке центрального банку зазначено, що нинішній рівень облікової ставки є достатнім для управління інфляційними тенденціями, проте у разі реалізації інфляційних ризиків ставку може бути підвищено.
Гривня зміцнилася. На початку листопада обмінний курс гривні на міжбанківському валютному ринку до долара зміцнився нижче позначки 28 грн./дол., а до євро – нижче 32 грн./євро. Локальному зміцненню української валюти сприяє активний продаж іноземної валюти підприємствами для сплати великих платежів до Державного бюджету у листопаді.