Золотовалютні резерви відновлюються рефінансуванням державного боргу. У листопаді 2018 року міжнародні резерви Національного банку України зросли на 1 млрд. доларів, сягнувши 17,7 млрд. Збільшенню резервів сприяло розміщення єврооблігацій, кошти від якого надійшли на початку минулого місяця. У грудні очікується ще потужніше збільшення золотовалютних резервів через відновлення фінансування від міжнародних фінансових організацій. Рефінансування зовнішнього державного боргу на тлі великих виплат у 2019 році є запорукою загальної стабільності фінансових ринків в Україні.
Зовнішній дефіцит залишається суттєвим. Відповідно до попередніх даних Національного банку України, у жовтні дефіцит поточного рахунку платіжного балансу склав 0,9 млрд. доларів. Зокрема, торгівельний дефіцит сягнув 1,6 млрд. доларів, проте він частково покривається приватними грошовими переказами з іноземних країн до України.
Інфляція сягнула 10%. У листопаді індекс споживчих цін зріс на 1,4% до попереднього місяця. Найбільш суттєвий внесок до зростання цін відбувся через підвищення цін на природний газ для побутових споживачів. Інфляція у річному вимірі прискорилася до 10%. Найближчим часом імовірне подальше невелике прискорення динаміки ІСЦ через підвищення цін на опалення.
Облікова ставка буде незмінною принаймні до кінця січня. Національний банк України 13 грудня ухвалив рішення залишити облікову ставку на рівні 18% річних. На думку регулятора, поточний рівень ставки є достатнім з огляду на його інфляційні цілі. Наступне засідання НБУ щодо облікової ставки заплановане на останній день січня. Проте у січні центробанк змінить дизайн своїх інструментів взаємодії з банками. Ставку залучення коштів до депозитних сертифікатів НБУ терміном на 14 днів буде зрівняно з обліковою, тобто знижено з нинішніх 20% до 18% річних. Хоч і розміщення таких інструментів стануть менш частими: щодватижні по п’ятницях.