Карантинні обмеження призвели до спаду української економіки на 11,4%. Відповідно до попередньої оцінки Державної служби статистики, у ІІ кварталі 2020 року спад реального ВВП України становив 11,4% р/р. Саме на другий квартал припали активні карантинні обмеження, що суттєво обмежили транзакції та випуск у економіці. Для порівняння, економіка ЄС у ІІ кварталі зафіксувала спад на 14,1% р/р.
Промисловість надалі покращує динаміку після проходження активної фази карантину. У липні спад виробництва в промисловості сповільнився до 4,2% р/р. Зокрема зростання у харчовій промисловості прискорилося до 4,6% р/р. Видобування нафти та газу вийшло у зростання на 0,7% р/р, видобуток вугілля перейшов зі спаду двознаковими темпами до зростання на 4,7% р/р. Енергетичний сектор також показав у липні скромне зростання на 0,7% р/р після 10 місяців спаду поспіль. Стабільно глибоким (на 21,3% р/р) залишається спад у машинобудуванні. За підсумками 7 місяців 2020 року спад виробництва в українській промисловості становив 7,7%.
Роздрібний товарообіг стрімко прискорив зростання. У липні роздрібний товарообіг збільшився на 8,5% р/р. Основним осередком активного прискорення зростання продажів було місто Київ. Також значна активізація роздрібної торгівлі відбулася у приморських Одеській та Миколаївській області. Цілком імовірно, додаткові продажі цього літа відбуваються за рахунок меншої кількості виїздів споживачів на відпочинок за кордон. За підсумками 7 місяців 2020 року роздрібний товарообіг в Україні зріс на 4,2%.
Притік клієнтських коштів на банківські рахунки триває. Відповідно до оперативних даних Національного банку України, у липні і населення, і корпоративний сектор нарощували залишки на рахунках в українських банках. Особливо сильним було збільшення гривневих залишків на рахунках корпоративних клієнтів, яке становило 15,9 млрд. грн. за місяць (зростання на 4,8% м/м). Хоч динаміка коштів на гривневих рахунках фізичних осіб у липні й була сезонно скромною (зростання на 0,6 млрд. грн. за місяць, або на 0,2% м/м), збільшення їхніх обсягів у річному вимірі прискорилася з 24,1% р/р у червні до 27,6% р/р у липні. Також у липні зростали залишки на рахунках у іноземній валюті – і у корпоративних, і у роздрібних клієнтів. Хоч і менш жвавими темпами, але банки кредитували у липні: кредитний портфель збільшено і для корпоративного, і для роздрібного сектору.
Мінімальну заробітну плату підвищено до 5000 грн., анонсовано подальше прискорене зростання. Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», якими з 1 вересня на 5,9% підвищено розмір мінімальної заробітної плати з 4723 грн. до 5000 грн. на місяць. При цьому на наступний рік анонсовано ще більш амбітне підвищення мінімальної заробітної плати в два етапи: до 6000 грн. з 1 січня та 6500 грн. у другому півріччі.