Україна отримала нову програму МВФ. Рада директорів МВФ затвердила нову програму стенд-бай для України у обсязі 2,8 млрд. СДР (3,9 млрд. доларів). Перший транш у розмірі 1 млрд. СДР (1,4 млрд. доларів) вже було направлено до золотовалютних резервів НБУ, які завдяки цьому перевищили 20 млрд. доларів, що є найвищим рівнем з 2013 року. Надходження 3 млрд. доларів від міжнародних фінансових організацій (окрім першого траншу МВФ, Україна також отримала перший транш програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу та кредитні гарантії Світового банку) дасть змогу рефінансувати виплати за зовнішнім державним боргом у 2019 році. Це стане запорукою збереження фінансової стабільності в Україні.
Промисловість відновила спад. У листопаді українська промисловість відновила спад, скоротивши обсяги виробництва на 0,9% р/р. Більшість галузей продемонструвала слабкі результати. Тільки енергетика покращила динаміку, наростивши виробництво на 2,8% р/р завдяки холодній погоді. За підсумками 11 місяців 2018 року промислове виробництво все ж таки зафіксувало зростання на 1,6%.
Оцінку зростання реального ВВП у ІІІ кварталі 2018 р. підтверджено на рівні 2,8%. З докладних статистичних даних очевидно, що одним із ключових чинників сповільнення української економіки у ІІІ кварталі було скорочення державного споживання, яке становило 6,7% р/р у реальному вираженні. Споживання домашніх господарств тимчасом продовжує активно зростати: воно збільшилося на 9,7% р/р у ІІІ кварталі. Обсяг українського ВВП за останні 4 квартали сягнув 3,4 трлн. грн. (126 млрд. доларів). Ми очікуємо, що за підсумками 2018 року він зросте до понад 3,5 трлн. грн. (близько 131 млрд. доларів).
Безробіття скорочується. За даними Державної служби статистики, рівень безробіття у ІІІ кварталі становив 8%, що є найнижчим показником з 2013 року, коли рівень безробіття у ІІІ кварталі становив 6,3%. За останній рік рівень безробіття в Україні скоротився на 0,9 в.п. Зокрема, кількість безробітних зменшилася на 164 тис. осіб.