Україна продовжує обговорення 3-річної програми EFF із МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Києві. У досить розлогому прес-релізі МВФ було підсумовано недавні позитивні зрушення у економіці та економічній політиці: зростання реального ВВП, дотримання відповідальної фіскальної та монетарної політики, гнучкість обмінного курсу, скорочення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу у відношенні до ВВП, нарощування золотовалютних резервів, ухвалення реформаторського законодавства. Місія МВФ підтвердила початок переговорів з Україною про нову програму розширеного фінансування (EFF) тривалістю 3 роки. Фонд підкреслює, що важливим є збереження незалежності НБУ та мінімізації бюджетних втрат від підтримки банків.
Динаміка промислового виробництва залишається слабкою. У серпні 2019 року спад обсягів промислового виробництва прискорився до 1,7% р/р. Частково погіршення результату пояснюється календарним ефектом: у серпні 2019 року було на один робочий день менше, ніж торік. Проте також спостерігалися і додаткові провали виробництва деяких видів продукції, зокрема у харчовій і металургійній галузях. За підсумками 8 місяців українська промисловість ще наростила обсяги виробництва, але лише на 0,1% р/р.
Активний споживчий попит підтримує активне зростання обороту роздрібної торгівлі. У серпні товарообіг роздрібної торгівлі зріс на 6,7% р/р. За підсумками 8 місяців зростання товарообігу становило 9,9% р/р. Серед лідерів зростання – Київ і Київська область, Вінницька область. Слабкі темпи зростання роздрібних продажів спостерігаються у Полтавській і Харківській областях. Оборот оптової торгівлі за цей же період скоротився на 0,8% р/р.
Транспортна галузь показує слабку динаміку. За підсумками 8 місяців зростання вантажообігу транспорту становило 2% р/р. Це свідчить про суттєвий спад у серпні, адже за 7 місяців зростання було значно швидшим: 2,6% р/р. Зокрема, послаблення динаміки спостерігається на залізничному та трубопровідному транспорті. Натомість автомобільні перевезення вантажів демонструють сталі високі темпи зростання: на 15,5% р/р за 8 місяців 2019 року.
Три агенції підвищили український суверенний рейтинг до В. Міжнародні рейтингові агенції Fitch та Standard&Poor’s, а також менш відома японська агенція R&I підвищили суверенний рейтинг України до рівня В. Всі агенції відзначили суттєве покращення макроекономічної ситуації, відповідальну фіскальну та бюджетну політику, а також появу «вікна можливостей» для здійснення економічних реформ. Рівень рейтингу В однаковий із такими країнами, як Білорусь, Ефіопія, Єгипет і Уганда.