НАБУ отримала інформацію від Нацбанку щодо подання звітності у форматі іXBRL банками України

Нагадаємо, що, відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», банки повинні підготувати й оприлюднити фінансову звітність в електронному вигляді на основі таксономії фінансової звітності, згідно з міжнародними стандартами за 2021 рік і завершені квартали 2022 року. 

Однак таксономія за 2021 рік ще не була опублікована і протестована. Строки її опублікування також залишалися невизначеними. У зв`язку з цим НАБУ звернулася до регулятора, аби банки мали чітке розуміння, як діяти в цій ситуації, та мали змогу якісно виконати вимогу регулятора.

Нацбанк проінформував, що наразі триває робота над фіналізацією електронного файлу Таксономії UA МСФЗ XBRL версії 2021 року.

Відповідно, у вересні поточного року буде отримана фіналізована версія електронного файлу Таксономії 2021, що використовуватиметься під час подання фінансової звітності за 2021 рік та проміжної фінансової звітності 2022 року до Центру збору фінансової звітності на базі НКЦПФР. Після цього вона буде схвалена й оприлюднена на сайтах регуляторів та на офіційному сайті Системи фінансової звітності.

Водночас регулятор дозволив подати звітність протягом трьох місяців після завершення воєнного стану й інформує, що в цей період не нараховуватиме штрафів за порушення термінів подачі звітності.