НАБУ подписала меморандум о сотрудничестве с офисом эффективного регулирования BRDO

НАБУ подписала меморандум о сотрудничестве с офисом эффективного регулирования BRDO
Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова та голова Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Гончарук, підписали меморандум про партнерство та співпрацю, що сприятиме досягненню запровадження ефективного регулювання у фінансово-банківській сфері та покращенню економічних свобод   

В рамках співпраці, НАБУ та BRDO планують реалізувати низку спільних проектів, спрямованих на покращення іміджу, прозорості та репутації бізнесу України. Сприяння у становленні стабільної та прозорої системи ведення бізнесу, виявлення нагальних проблем у нормативно-правовому регулюванні бізнесу та координацію зусиль в системній оцінці регуляторного поля за найбільш важливими напрямками для малого та середнього бізнесу, в тому числі через спільну підготовку пропозицій щодо вдосконалення процедури створення нових та ліквідації зайвих регуляторних нормативно-правових актів.  

«Ми маємо спільні цінності та підходи в питаннях державного регулювання, тому вирішили об’єднати наші зусилля задля досягнення якомога кращих результатів. У першу чергу, ми працюватимемо над подоланням законодавчих бар’єрів, що сьогодні стримують відновлення кредитування в Україні та перешкоджають покращенню інвестиційного клімату», - зазначила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.      

За словами голови Офісу ефективного регулювання BRDO Олексія Гончарука, співпраця з НАБУ також передбачатиме спільну підготовку пропозицій, спрямованих на забезпечення планування та координацію роботи регуляторів по впровадженню кращих світових практик, передбачених публічним рейтингом Doing Business.

«У тому числі, через участь представників обох структур у комісіях та робочих групах по підготовці законопроектів та розробці експертних пропозицій до законодавчих ініціатив органів державної влади, які безпосередньо стосуються умов ведення бізнесу в Українці», - резюмував Олексій Гончарук. 
 
Для довідки:

НАБУ – Незалежна асоціація банків України, створена за ініціативи провідних банків України в листопаді 2011 року і сьогодні є найбільшим банківським об'єднанням, що наразі охоплює понад 90% активів усієї банківської системи України.
 
Усі зусилля НАБУ спрямовані на вирішення завдань та проблем банківського сектору з метою покращення привабливості цього сегменту для вітчизняних та іноземних інвесторів. Посилення довіри населення до банків через підвищення фінансової грамотності, збалансування регуляторної політики для побудови стабільної фінансової системи, яка б забезпечила належне фінансування розвитку економіки України.
 
BRDO – Офіс ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office) – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі і західних партнерів: Світового банку та уряду Канади.
 
Офіс фінансують міжнародні донори, щоб прискорити процес реформ в Україні. Експерти Офісу прагнуть впровадити ефективне регулювання завдяки партнерству держави й бізнесу.
Експерти Офісу вже розпочали інвентаризацію регуляторних актів, випрацювали критерії їх оцінки та розробили кілька ініціатив у сфері регулювання.