НАБУ и АПУ очертили круг вопросов, решение которых будет способствовать восстановлению кредитования

НАБУ и АПУ очертили круг вопросов, решение которых будет способствовать восстановлению кредитования

Представники банківського сектору зустрілись з радником Глави Адміністрації Президента України Вікторією Страховою для обговорення та формування «скелету» Дорожньої карти відновлення кредитування в Україні та розвитку ринку банківських послуг в Україні.

Обговорення було жвавим, продуктивним та не без дискусій. Представники банківської спільноти звернули увагу на необхідності практичної реалізації норм Закону про відновлення кредитування, № 2478-VIII, в частині надання банкам доступу для отримання інформації із державних реєстрів. В котрий раз банки звернулись до держави з проханням забезпечити доступ до податкових реєстрів і баз для підтвердження достовірності інформації про доходи юридичних та фізичних осіб при видачі кредитів. Питання запровадження моделей дистанційної ідентифікації та верифікації з метою отримання населенням фінансових послуг є дуже актуальним, адже це одна з ключових умов покращення сервісу клієнтів банків.

Говорили про продовження кроків для зменшення обсягу NPL – лонгацію дії ЗУ «Про фінансову реструктуризацію» та прийняття ЗУ «Про діяльність з управління заборгованістю.
1

Не залишили поза увагою і судову практику та подискутували кроки, які б підвищили ефективність судової реформи та реформи сфери виконавчого провадження.

Звичайно, гаряча дискусія була навколо питання відкриття ринку землі. Представник Адміністрації Президента України запевнила, що ринок буде відкритий – це позиція Президента, яка заявлена у його програмі.

За більш ніж півторагодинну зустріч торкнулись великої кількості питань, у т.ч. запровадження механізму часткових кредитних гарантій для МСБ, створення додаткових джерел довгострокових кредитних ресурсів та інші аспекти, від вирішення яких прямо залежить чи буде кредитування реальним інструментом розвитку бізнесу в Україні. За результатами буде сформовано Дорожню карту, яка ляже в основу державних програм щодо розвитку економіки України.

Шлях непростий, але #stepbystep.