НАБУ и Минюст: совместные шаги для возобновления кредитования

НАБУ и Минюст: совместные шаги для возобновления кредитования

11 червня відбулась робоча зустріч представників НАБУ та МЮУ, під час якої обговорено низку важливих питань, що сприятимуть відновленню кредитування та спрощенню доступу до кредитних ресурсів банків.

В ході конструктивного діалогу розглянули механізми практичної реалізації положень Закону України № 2478-VIII про відновлення кредитування в частині отримання банками доступу до Єдиного державного реєстру довіреностей, Державного реєстру актів цивільного стану, архівних складових Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в режимі «онлайн», а також  необхідність вирішення проблеми отримання єдиного витягу по всім об’єктам рухомого/нерухомого майна позичальника. Переконані, що подальша спільна робота у даному напрямку дозволить максимально спростити та здешевити процес отримання кредитних коштів.

Не залишились поза увагою і необхідність внесення змін до постанов КМУ в частині вдосконалення механізмів позасудового врегулювання заборгованості. В ході гарячої дискусії, з метою прийняття виваженого та збалансованого рішення,  вирішено провести спільний захід, за участі представників суддівського корпусу Верховного Суду, науковців, представників банківської спільноти та Міністерства юстиції.

Банківські установи як безпосередні учасники виконавчого провадження вже 2 роки не лише слідкують, а і застосовують нововведення реформи у даній сфері. Практика щоденного виконання банками судових рішень дозволяє сформувати та запропонувати ініціативи щодо подальшого вдосконалення законодавства в напрямку виконавчого провадження. Зокрема, одна із таких пропозицій - встановити обмеження внесення осіб до Єдиного реєстру боржників сумою заборгованості, знайшла концептуальну підтримку представників Міністерства юстиції, адже дозволить вчиняти правочини щодо власного майна за наявності незначної суми заборгованості як фізичним особам, так і бізнесу. 

Дякуємо першому заступнику Міністра юстиції Олені Валеріївні Сукмановій за продуктивний діалог та відкритість!