НБУ встал на защиту банков

НБУ встал на защиту банков

Незалежна асоціація банків України глибоко занепокоєна позицією вітчизняних контролюючих органів щодо необхідності застосування норми підпункту 140.05.9 пункту 140.5 статті 140 ПКУ до обов’язкових зборів, що сплачуються банками до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд).

Позиція податківців полягає у тому, що банки повинні виключати з витрат кошти, які були перераховані Фонду у розмірі перевищення 4% прибутку попереднього звітного періоду. НАБУ вважає, що методологія ДФС суперечить здоровому глузду і є відверто хибним трактуванням норм Кодексу.
 

Позиція Асоціації була визначена в офіційних зверненнях  на адресу  Міністерства фінансів та Нацбанку. НАБУ просила підтримати банківську спільноту та провести відкрите обговорення трактування норми Кодексу щодо зборів до Фонду, які є обов’язковими і здійснюються на підставі вимог Закону України № 4452 «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з метою виконання державою своїх функцій та забезпечення соціальних гарантій.

З текстами офіційних звернень Ви зможете ознайомитися за посиланням від 09.02.2018 та 06.02.2018: https://nabu.ua/ua/aktualni-pitannya-po-zastosuvannyu-podatkovogo.html


Крім того, як повідомлялось на сайті НАБУ, 22.02.2018  була проведена робоча зустріч банків-членів НАБУ з керівниками  НБУ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.  На зустрічі вирішили спільно  звернутися до Міністерства фінансів з офіційними листами, в яких просити найближчим часом винести це питання на розгляд керівництва Мінфіну, щоб упередити подальші інтерпретації чинних норм ДФС, що можуть призвести до масштабного застосування штрафних санкцій та донарахувань з податку на прибуток.
 

НАБУ інформує банківську спільноту, що Національний банк, як регулятор банківської діяльності, вже чітко визначив  свою позицію в офіційному листі до Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби, де заявив  про неприпустимість застосування норми підпункту 140.5.9 до сум обов’язкових зборів до Фонду, які сплачуються на підставі вимог Закону № 4452.

З текстом офіційного повідомлення Ви зможете ознайомитися за посиланням від 02.03.2018: https://nabu.ua/ua/aktualni-pitannya-po-zastosuvannyu-podatkovogo.html