Окончательное заседание Комитета по правовой поддержке банков и защиты прав кредитования

Окончательное заседание Комитета по правовой поддержке банков и защиты прав кредитования

У понеділок, 11 грудня відбулося підсумкове засідання Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів Незалежної асоціації банків України (Комітет).

Серед питань порядку денного, члени Комітету обговорили проблемні аспекти позасудового врегулювання заборгованості. Передусім, це стосується державної реєстрації права власності за іпотекодержателем за наявності арештів на майно; підтвердження іпотекодержателем реєстратору факту отримання іпотекодавцем та боржником вимоги про усунення порушень; обов’язку виконання функцій податкового агенту та сплати банком податку з доходів фізичних осіб при оформленні права власності на предмет іпотеки тощо. Члени Комітету прийняли рішення звернутися до Міністерства юстиції України із пропозиціями по вдосконаленню механізмів позасудового врегулювання.

Під час заходу також було презентовано матеріали щодо основних трендів Legal banking та правових аспектів електронного документообігу і електронних підписів в банках. Окрім того, членами Комітету було обговорено концепцію Національного банку України «Відновлення кредитування» та роль Комітету в її реалізації.

Заключним питанням було підведення підсумків роботи Комітету за 2017 рік. Голова Комітету Сергій Панов розповів учасникам заходу про основні досягнення (презентація тут). Зокрема, за ініціативою Комітету було враховано низку пропозицій по вдосконаленню драфту проекту Закону «Про діяльність з управління заборгованістю»; внесено зміни в регламент Міжнародного комерційного арбітражного суду щодо можливості заміни сторони в арбітражних провадженнях, що розглядаються МКАС при ТПП в Україні; реалізовано технічну можливість отримання інформації з ЄДР банківськими установами на підставі договорів Міністерством юстиції України; враховано окремі пропозиції на стадії опрацювання законопроекту № 6232 (зміни до процесуальних кодексів) тощо.

Під час урочистої частини, у неформальній обстановці, учасники мали змогу привітати один одного із наступаючими новорічними святами.

Голова Комітету – Сергій Панов. Координатор Комітету – Вячеслав Лисенко.

#новиниНАБУ  #круглийстілНАБУ #засіданняНАБУ #фінанси #економікаУкраїни #економіка #незалежнаасоціаціябанківукраїни #шпек #коробкова #прес-центрНАБУ #асоціаціяНАБУ #підсумковезасідання #захистправкредиторів