Робота сервісів ЄДР в період оновлення реєстру з 07 по 16 серпня 2020

Суть питання:

Мін'юст та ДП "НАІС" оголосили про повне відключення всіх сервісів Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - по риємців та громадських формувань (далі - ЄДР) у період з 07 по 16 серпня 2020 року включно, у зв'язку із впровадженням нового ЄДР і міграцією даних.
 
Тобто, у вказаний період система ЄДР не буде працювати як на проведення реєстраційних дій, так і на перегляд будь-якої інформації. Крім того, у зазначені дні робота інших реєстрів може бути нестабільною у зв’язку з великим навантаженням на IT-інфраструктуру ДП «НАІС».

Для банків повне відключення ЄДР більш, ніж на тиждень, означає неможливість перевірки клієнтів при відкритті рахунків, кредитуванні та ін. І, відповідно, блокує проведення вказаних операцій, а також ідентифікацію та верифікацію клієнтів в рамках фінмоніторингу тощо.

 
Статус:

Мін'юст врахував позицію банківського співтовариства. Під час оновлення програмного забезпечення ЄДР для користувачів будуть доступні сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API ЄДР) та послуга безоплатного доступу до відомостей ЄДР (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).


Тобто, в період оновлення реєстру і надалі можна буде отримувати відомості з ЄДР про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та документи за результатом проведення реєстраційної дії. Про це повідомлено ДП «НАІС» на сайті https://nais.gov.ua/article/yaki-poslugi-pratsyuvapid-chas-onovlennya-edinogo-derjavnogo-reestru .Позиція Комітету: