Позиция Совета НАБУ по ситуации вокруг Александра Писарука

Банківська спільнота висловлює глибоке занепокоєння інформацією у ЗМІ щодо Олександра Писарука, Голови Правління АТ «Райффайзен Банк Аваль», екс-Першого заступника Голови Національного банку України.

Жодним чином не заперечуючи проти необхідності розслідування порушень законодавства України та притягнення винуватих осіб до відповідальності, звертаємо увагу на той факт, що широкий публічний резонанс підриває інвестиційну привабливість України та шкодить національній економіці.

Олександр Писарук - керівник банку з іноземним капіталом, проживає в Україні,  для призначення на посаду пройшов перевірку НБУ щодо підтвердження бездоганної ділової репутації, користується повагою і авторитетом на фінансовому ринку як у нашій країні, так і за кордоном, оскільки має великий досвід роботи не лише в українських банках, а й у міжнародних фінансових установах, працював експертом МВФ по фінансовому сектору (2016 - серпень 2019 рр.). Це досвідчений банкір, який цінує свою репутацію та завжди демонстрував найвищі професійні якості.

В умовах непростої економічної ситуації, складних переговорів із Міжнародним валютним фондом, коли країна бореться за кожного інвестора, банківська спільнота закликає до стриманого, виваженого та справедливого освітлення у ЗМІ інформації, яка прямо впливає на інвестиційну привабливість країни.  

Рада НАБУ