Практика Верховного Суда за апрель 2018

Постанова Верховного Суду від 18 квітня 2018

ВС, розглядаючи спір про визнання за позивачем права іпотеки, визнання незаконними та скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, визнання недійсним та скасування свідоцтв про право власності зазначив наступне.

Новоствореним об'єктом нерухомості може вважатись виключно такий, що був створений без прив'язок до іншого, вже існуючого нерухомого майна, без використання його складових структурних елементів. Отже неможливо визнати новоствореним нерухомим майном об'єкт нерухомого майна, що являє собою вже існуючий об'єкт нерухомості зі зміненими зовнішніми та внутрішніми параметрами.

Питання поділу об'єктів нерухомого майна може розглядатися тільки після визнання права власності на них відповідно до закону. Внаслідок цього, до прийняття в експлуатацію та оформлення права власності на частину предмета іпотеки, яка приєднана до предмета іпотеки після укладення іпотечного договору, така частина є частиною предмета іпотеки і не може бути виділена в натурі.    
  

Як наслідок, ВС залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими позовні вимоги банку задоволено та встановлено незаконність дій іпотекодавця щодо поділу предмета іпотеки та зменшення його площі (з метою неможливості виконання рішення суду про звернення стягнення на предмет іпотеки).

З повним текстом постанови Ви можете ознайомитись: http://reyestr.court.gov.ua/Review/73596308