Регулятор вводит единую унифицированную форму для визуализации показателей статистической отчетности

Національний банк України підтримав пропозицію НАБУ щодо необхідності уніфікації форм щодо показників статистичної звітності.

Так, регулятор розглянув лист НАБУ (вих. № 4923-17/10 від 17.10.2018р.), в якому ми звертались з пропозицією щодо надання  регулятором роз’яснення з приводу уніфікації форм статистичної звітності для надання зовнішнім користувачам.

Нацбанк зазначив, що з огляду на значну кількість метрик, параметрів та некласифікованих реквізитів банкам пропонується рекомендований макет форми та схеми для кожного з файлів статистичної звітності.  Формування даних для друку у вигляді таблиці  може бути здійснено із урахуванням усіх необхідних для користувача метрик, параметрів та НРП, які використовуються при поданні звітних даних.

Для спрощення такої роботи регулятор пропонує банкам скористатися схемами  що знаходиться на додаткових сторінках  у файлах Registry_ XXX.xlsx, Visualisation _3KX.docx, Visualisation _3MX.docx.

Єдина уніфікована форма для візуалізації показників статистичної звітності у вигляді макету форм визначена у Додатку 1 до нової редакції Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України .

Із офіційним зверненням НАБУ та роз’ясненням НБУ можна ознайомитися за посиланням: https://nabu.ua/ua/proekt-shchodo-zaprovadzhennya-poryadku-zbirannya.html