Рассмотрение концепций уменьшения давления на фонд оплаты труда и практических вопросов по налогообложению на заседании Комитета НАБУ

Рассмотрение концепций уменьшения давления на фонд оплаты труда и практических вопросов по налогообложению на заседании Комитета НАБУ

22 квітня відбулось засідання Комітету НАБУ з питань оподаткування та обліку, на якому обговорили актуальні питання, серед яких:

  • Пропозиція щодо зменшення тиску на фонд оплати праці;
  • Практичне застосування банками пункту 49 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України;
  • Влив відстрочених податкових зобов’язань та відстрочених податкових активів на розрахунок регулятивного капіталу.


Учасники засідання обговорили концепцію зменшення тиску на фонд оплати праці з метою реформування солідарної пенсійної системи, яка діє на даний час в країні. Кроки, які необхідно провести для подолання кризи існуючої системи презентували Олександр Шемяткін (компанія WTS Consulting LLC ) та Володимир Дубровський  (компанія  CASE UKRAINE).

На думку авторів, для детінізації заробітної плати та початку пенсійної реформи необхідно провести комплекс заходів в глобальному вимірі, які можливо представити у вигляді наступних кроків:

  • нарахування ЄСВ обмежується шляхом зменшення максимальної бази для нарахування ЄСВ до двох МЗП, ліквідується Пенсійний фонд та фонд соціального страхування;
  • нарахування ЄСВ обмежується шляхом зменшення максимальної бази для нарахування ЄСВ до однієї МЗП;
  • нарахування ЄСВ скасовується.


Члени Комітету та запрошені представники банків активно обговорили існуючі позитивні та негативні моменти  запропонованої концепції  та імовірні труднощі  в реалізації даного масштабного проекту.


Одним із першочергових завдань, був розгляд практичних аспектів застосування п. 49 Розділу XX ПКУ, з урахуванням необхідності  прописати норми, враховуючи різниці, що виникають  через перевищення ліміту та різниці попередніх періодів.

Додатково Комітет розглянув питання впливу на складові регулятивного капіталу кредиторської та дебіторської заборгованості за податками та зборами. Обговорювалися новини з останніх перевірок податківцями  банків. Бухгалтери обмінювалися  практичними порадами та прикладами, отримали інформацію щодо шляхів Комітету у вирішенні питання звітності за формою 20-ОПП, яка починаючи з липня 2019 року стане головним болем для більшості суб’єктів господарювання.

Комітет з питання оподаткування та обліку дякує всім учасникам засідання за активне обговорення питань, за надання  інформації щодо підсумків податкових перевірок  та практичні поради колегам.