Спрощені умови отримання банківських послуг у німецьких шпаркасах

НАБУ продовжує працювати над тим, аби вимушені українські переселенці мали можливість отримати якісні банківські послуги за кордоном.

Сьогодні презентуємо інформацію для тих, хто перебуває в Німеччині.

Фактично на території всієї країни ви можете знайти шпаркаси – ощадні банки, що існують вже понад 200 років.

Шпаркаси – давній і надійний партнер НАБУ, що у складні для українців часи демонструє максимальну лояльність до надання послуг нашим громадянам.

У шпаркасах ви можете відкрити поточний рахунок, маючи лише дійсне офіційне посвідчення особи з фотографією, наприклад, паспорт.

Чому вам необхідний поточний рахунок, якщо ви перебуваєте в Німеччині?

Поточний рахунок є важливою передумовою для участі в соціальному й економічному житті.

Якщо ви бажаєте працювати, вам потрібен поточний рахунок для виплати заробітної плати. У разі найму житла орендні платежі перераховують орендодавцю через поточний рахунок. Платежі додому здійснюють із поточного рахунку за допомогою міжнародного переказу.

Як працює поточний рахунок?

Кошти з поточного рахунку можна зняти в банкоматі чи в касі. Багато операцій із коштами можна також здійснювати в режимі онлайн чи з мобільного додатка.

Увесь рух за рахунком зазначається у виписці з рахунку. Її можна роздрукувати у відділенні, переглянути онлайн або отримати поштою за окрему плату.

Приміром, у вас можуть попросити виписку, якщо вам знадобиться орендувати житло. Виписка – один із документів, що може підтвердити вашу платоспроможність.

Перекази в євро в країни за межами Європейського Союзу

Перекази можна замовити за допомогою «зовнішньоекономічного платіжного доручення» (Zahlungsauftrag im Außenwirtschaftsverkehr). Клієнт вирішує, хто повинен сплачувати комісію шпаркасе та банку-отримувача.

Зазначимо, що починаючи з суми 12 500 євро, можливо, доведеться дотримуватися зобов’язань щодо звітності перед Німецьким Бундесбанком.

Про картку

Ключем до рахунку є картка клієнта: картка шпаркасе. В автоматі обслуговування рахунків можна замовити перекази або опрацювати постійні доручення. Картку клієнта можна використовувати для безготівкових розрахунків. Загалом використовувати картку шпаркасе можна для такого ж спектру послуг, як і картки українських банків.

Якщо ви втратили картку клієнта, її слід негайно заблокувати, звернувшись за номером екстреної допомоги в Німеччині – 116 116. Це безкоштовно і, можливо, цілодобово.

Вдячні нашим партнерам за активне сприяння українцям!