Украина: ЕИБ и Укрэксимбанк расширяют доступ к финансированию в местной валюте для МСП благодаря поддержке ЕС

20 млн євро будуть доступні у національній валюті для збільшення можливостей доступного фінансування для малих та середніх підприємств (МСП) в Україні. Ця фінансова операція відбувається за підтримки Європейського Союзу у межах  ініціативи Team Europe, яка має на меті надати сталу допомогу бізнесу, що постраждав через коронакризу. 

 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав угоду з Державним експортно-імпортним банком України (Укрексімбанк) щодо збільшення ліміту фінансування до 280 млн євро в межах Проекту «Кредит для підтримки Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі України з ЄС». Додаткове фінансування, а саме кредит у сумі еквівалентній 20 млн євро надаватиметься через паралельний крос-валютний своп в українській гривні (UAH) та буде доступний місцевому приватному бізнесу, зокрема малим та середнім підприємствам (МСП).

Цінові умови кредитування покращуються завдяки внеску Європейського Союзу. Фінансова операція є частиною зусиль ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19. Мета – підтримати стале соціальне та економічне відновлення країн Східного партнерства ЄС.

Більше того, ця фінансова операція стала можливою завдяки членству ЄІБ у валютному фонді TCX – the Currency Exchange Fund – що надає своїм інвесторам та їхнім клієнтам довгострокові валютні та процентні деривативи у місцевій валюті. Це стосується валют країн, ринки яких розвиваються.

Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон сказав: «Розширення можливостей доступного фінансування у місцевій валюті є одним із наших головних пріоритетів, особливо в часи, коли МСП потребують потужної підтримки задля  подолання викликів і дефіциту ліквідності, спричиненого пандемією COVID-19. Ми вдячні Європейському Союзу за підтримку і раді подальшому розширенню нашого партнерства з Укрексімбанком, який є нашим довготривалим партнером в Україні». 

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав: «У ці непрості часи бізнес як ніколи потребує фінансування та доступних кредитів від банків. Я радий бачити, що ЄІБ надає пакет підтримки для МСП та компаній із середнім рівнем капіталізації в Україні, і що це відбувається в межах ініціативи ЄС Team Europe. Це своєчасна допомога, коли малі і середні підприємства потребують значної підтримки для подолання викликів, спричинених пандемією COVID-19». 

Голова Правління АТ «Укрексімбанк» Євген Мецгер зазначив: «Укрексімбанк має чіткий фокус спрямування коштів додаткового фінансування на задоволення конкретних та нагальних потреб українських компаній. Нас дуже надихає, коли разом з банком клієнт переживає еволюцію свого бізнесу, започатковує нові напрями діяльності, модернізує виробництво, впроваджує енергоефективні проекти, виходить на нові ринки». Про ЄІБ:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. ЄІБ надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

 

Про ЄІБ в Україні:

ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Банк ЄС прагне підтримувати Україну та допомагати створювати умови, необхідні для досягнення її економічної стабільності. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Європейський інвестиційний банк є однією із ключових міжнародних фінансових установ в Україні, що фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Банк підтримує приватний сектор через фінансове посередництво, а також через надання прямих кредитів окремим великим компаніям. Прикметно, що ЄІБ був першою міжнародною фінансовою інституцією, що надала довгострокове фінансування місцевому банку у місцевій валюті задля підтримки малих та середніх підприємств в Україні.

 

Акціонерне товариство Державний експортно-імпортний банк України (АТ «Укрексімбанк») на 100% перебуває у державній власності. Це один із основних операторів на українському банківському ринку; обслуговує значну частину експортно-імпортної діяльності, що здійснюється українськими підприємствами, і користується унікальним досвідом на українському ринку в різних сферах експортно-імпортного банкінгу, включаючи документарні операції та фінансування торгівлі; виступає єдиним фінансовим агентом уряду України щодо кредитів іноземних фінансових установ, які були започатковані, позичені або гарантовані Україною. Укрексімбанк має найширшу серед українських банків іноземну мережу кореспондентів та давніх надійних партнерів у всьому світі. Він надає перевагу кредитним лініям від світових фінансових установ для короткострокових операцій із документарним і торговим фінансуванням і є єдиним українським банком, який визнаний 36-ма первинними агентствами експортного кредитування прямим позичальником/гарантом середньо- та довгострокового фінансування. Укрексімбанк має добре розвинену мережу філій, яка охоплює всі основні області та промислові центри України.