В НАБУ обсудили проблематику работы реестров и вопросы внедрения электронного судопроизводства

В НАБУ обсудили проблематику работы реестров и вопросы внедрения электронного судопроизводства

В понеділок, 15 квітня, в Незалежній асоціації банків України відбулося чергове засідання Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів. Члени Комітету розглянули низку важливих для банківської спільноти питань, зокрема, проблематику отримання інформації з окремих державних реєстрів, правові позиції Верховного Суду, запровадження електронного судочинства тощо.

Учасники засідання Комітету обговорили проблемні питання роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Так, останнім часом стало технічно неможливо здійснити пошук інформації у зазначених реєстрах за ІПН/кодом ЄДРПОУ суб’єкта правовідносин, а також відсутня можливість сформувати інформацію щодо всього рухомого / нерухомого майна осіб в одному документі. Банкіри звернули увагу, що отримання витягів по кожному із таких об’єктів є затратним як з фінансової точки зору, так і з точки зору витрат часу. Було вирішено звернутися до Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України із пропозиціями задля врегулювання цього питання.

Також учасники обговорили окремі правові позиції Верховного Суду. Зокрема, мова йшла про висновки щодо звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу об’єкта іпотеки на підставі договору купівлі-продажу відповідно до ст. 38 Закону України «Про іпотеку» та щодо порядку виселення громадян із житлового приміщення, що є предметом іпотеки, при зверненні стягнення на останній. Члени Комітету та присутні обмінялися досвідом з даних питань та вирішили відслідковувати подальшу судову практику по аналогічних справах.

Окрім того, члени Комітету розглянули питання щодо запровадження в Україні системи електронного судочинства та розгляду судами справ у режимі відео конференції. Було відзначено, що запуск та функціонування системи «Електронний суд» суттєво прискорить процес правосуддя, скоротить фінансові затрати учасників, забезпечить швидкий і зручний доступ до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду. Банківські установи очікують запровадження «електронного суду» уже найближчим часом.

Голова Комітету – Сергій Панов.
Координатор Комітету – Вячеслав Лисенко.