В НАБУ обсудили предложения по совершенствованию системы правосудия, принудительного исполнения решений и реструктуризации

В НАБУ обсудили предложения по совершенствованию системы правосудия, принудительного исполнения решений и реструктуризации

Минулого тижня в Незалежній асоціації банків України відбулося чергове засідання Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів (Комітет). Серед питань, що розглядалися учасниками засідання, були проекти Законів України - №№ 8198, 9055, 9236, а також питання неможливості здійснення правосуддя місцевими судами через відсутність сформованого складу суду.

Засідання розпочалось із привітання банківської спільноти з підписанням Президентом України Закону України «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» № 2478-VIII (на стадії законопроекту реєстр. № 6027-д), а також з прийняттям парламентарями у ІІ читанні Кодексу України з процедур банкрутства.

Під час заходу, учасники Комітету обговорили низку законодавчих ініціатив, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів», реєстр. № 8198; «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», реєстр. № 9055; «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації», реєстр. № 9236. В цілому, банківська спільнота, висловилась про підтримку даних законопроектів, однак, з необхідністю їх окремих уточнень. Постатейні пропозиції банків будуть направлені найближчим часом на адресу профільних Комітетів Верховної Ради України. 

Під час засідання також підіймалося питання, ініційоване одним із банків-членів НАБУ, щодо неможливості здійснення правосуддя у місцевих судах у зв’язку з відсутністю складу суду. На думку банкірів, така ситуація порушує права як боржника, так і кредитора, унеможливлює своєчасний, упродовж розумних строків, захист ними своїх прав і охоронюваних законом інтересів. За результатами обговорення прийнято рішення про направлення звернення до Вищої ради правосуддя та Державної судової адміністрації з проханням сприяти вирішенню зазначеного питання.