Вдосконалення механізмів позасудового врегулювання заборгованості та вчинення виконавчих написів нотаріусів

Суть питання:

Необхідність вдосконалення механізмів позасудового врегулювання заборгованості та вчинення виконавчих написів нотаріусів.

1. Щодо вимоги іпотекодержателя боржнику.
Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 25.12.2015 р. № 1127 (пункт 61), на відміну від Закону України "Про іпотеку" (стаття 35) передбачає необхідність підтвердження іпотекодержателем державному реєстратору факту отримання іпотекодавцем та боржником вимоги, а не відправлення іпотекодержателем такої вимоги. Це призводить до неможливості використання іпотекодержателями позасудового врегулювання заборгованості у випадках, коли іпотекодавці та боржники свідомо не отримують вимоги. Потребуються внесення змін до постанови КМУ № 1127.

2. Щодо вчинення виконавчих написів нотаріусів.
Постанова Кабінету Міністрів України № 1172 від 29.06.1999 "Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів" не встановлює чітко визначеного переліку документів, необхідних для вчинення виконавчих написів, а також містить неточності, що дозволяють різне трактування одних і тих же норм. Це призводить до масових оскаржень в судовому порядку законності вчинених нотаріусами виконавчих написів, тобто створює для кредиторів ризики при використанні такого інструменту. Потребуються внесення змін до постанови КМУ № 1172.


Статус:

Опрацьовується в Комітеті.


Комітет НАБУ:

Комітет з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів.


Пропозиції Комітету: