Форум «STABLE UKRAINE: ECONOMY AGAINST COVID»

Форум «STABLE UKRAINE: ECONOMY AGAINST COVID»

У п'ятницю, 18 червня, у просторі «ВСІ.СВОЇ» відбувся форум «STABLE UKRAINE: ECONOMY AGAINST COVID». Подію організувала Незалежна асоціація банків України.

У заході взяли участь Голова НБУ Кирило Шевченко, голова Ради НАБУ Роман Шпек, виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова, Генеральний директор директорату з питань економічної політики ОПУ Дмитро Олійник, заступник Голови Правління Приватбанку Разван Мунтеану, Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар, Керівник Проєкту USAID FST Роберт Бонд, заступник Голови НБУ Олексій Шабан, радниця заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Юлія Пархоменко, Генеральний директор Microsoft Україна Ян Пітер де Йонг, віцепрезидентка по роботі з клієнтами MasterCard Анна Онищенко, народний депутат Тарас Тарасенко, Голова Наглядової ради банку Конкорд Олена Сосєдка, директор із розвитку Білайн Казахстан Сергій Головань.

Форум було розділено на дві панелі. Перша стосувалася теми інвестицій і кредитування. Друга – теми цифрової економіки.

Як зазначив Роман Шпек, пандемія COVID-19 продовжує суттєво впливати на життя людей та економіки, ламати напрацьовані десятиліттями звички та моделі поведінки, змінює багато ринків. Саме тому було важливо зібрати провідну банківську спільноту та напрацювати разом подальший план дій.

Голова Національного банку Кирило Шевченко наголосив, що незважаючи на розгортання кризових явищ, Національному банку разом з усією банківською системою протягом 2020 року вдалося забезпечити фінансову стабільність, а головне – зберегти довіру громадян до банківської системи.

«Це перша криза, що не супроводжувалася відпливом депозитів з банків. Навпаки – їх обсяги в національній валюті за підсумками минулого року зросли на 26% та 35% у населення та бізнесу відповідно. Банкам вдалося накопичити знаний запас ліквідності та у другій половині 2020 року активізувати кредитування. Найдинамічнішим сегментом стало споживче кредитування, зокрема іпотека: торік було видано на 36% більше іпотечних кредитів, ніж у 2019 році. Чисті гривневі кредити на купівлю нерухомості у 2020 році зросли на 11,5%. Зараз ми бачимо ще більше пожвавлення кредитування», – зауважив Голова Національного банку
.

Це підтвердив і Разван Мунтеану, зазначивши, що, попри загальне уповільнення економічного зростання, спричинене COVID 19, Приватбанк показав солідні операційні результати.

«Відповідно до нашої стратегії, ми продовжимо фокусуватися на роздрібному ринку та МСБ, а також активізуватимемо нашу діяльність у кредитуванні цих сегментів. У 2021 році ми приділяємо особливу увагу розвитку лізингу транспорту, техніки й обладнання, а також фінансуванню й обслуговуванню агробізнесу», – зазначив пан Мунтеану.

У свою чергу Роберт Бонд презентував ідею Національної біржової торгівлі на ринках капіталу й організованих товарних ринках в Україні (NEXT-UA), що є предметом Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного минулого тижня урядом України, Агентством США з міжнародного розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку та Американською торговельною палатою.

«NEXT-UA – це перспектива, до якої Україні необхідно рухатися в плані розвитку ринків капіталу та товарних ринків, щоб наздогнати решту світу. І цього можна досягти, якщо ми об’єднаємо зусилля міжнародних фінансових установ, уряду та ринку», – зазначив Роберт Бонд і завершив своїм виступом першу панель форуму.

Розпочинаючи другу панель, Олена Коробкова зазначила, що термін «цифровізація» вже давно став синонімом «інновацій». І пандемія COVID-19 лише виокремила важливість комплексної цифрової модернізації.

Цю тезу підтримав Олексій Шабан.

«У 2020 році завдяки змінам у законодавстві та нормативно-правових актах НБУ стала можливою дистанційна ідентифікація та верифікація клієнтів фінансових установ, зокрема із використанням Системи BankID НБУ. Наразі вже вісім українських банків надають послуги, використовуючи віддалену ідентифікацію через нашу систему. Загалом Система BankID НБУ – показовий приклад того, що учасники фінансового ринку можуть успішно домовлятися та плідно співпрацювати. Це дає нам упевненість у конструктивній взаємодії на шляху подальшої цифровізації й імплементації в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking)», – зазначив пан Шабан.

Завершила дискусію форуму Олена Сосєдка, демонструючи успішний діджитал-кейс Concord Fintech Solutions.

«Мета екосистеми Concord Fintech Solutions – створення та посилення зв'язків як між її учасниками, так і між клієнтами. Такий підхід і філософія відкритості – чудове підґрунтя для побудови ефективних партнерств і створення інноваційних продуктів. Ми прагнемо, щоб українські технології та продукти могли вийти на міжнародний ринок і бути затребуваними, а зарубіжним фінтех-компаніям було легко почати бізнес в Україні. Для виконання цього завдання процесинговий центр ProCard як частина екосистеми вже 9 місяців співпрацює з мобільним оператором «Beeline Казахстан». Результатом цієї співпраці став мобільний необанк Simp!y з унікальним функціоналом – картковим рахунком, інтегрованим із балансом мобільного телефону. Крім того, завдяки роботі ProCard вперше в регіоні СЕМЕА номер картки за бажанням клієнта містить у собі його номер телефону», – розповіла пані Олена.

НАБУ висловлює вдячність усім учасникам форуму та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Фотозвіт форуму...