С Днём банковского работника!

С Днём банковского работника!
Шановні колеги,

прийміть найкращі вітання з нагоди професійного свята – Дня банківського працівника!

Цим святом держава відзначає важливу роль банківської системи та значний внесок банківських працівників в розвиток економіки України, забезпечення її фінансової стабільності. Тому дозвольте побажати плідної праці та творчого натхнення, нових досягнень на благо розквіту України.

В складні часи для нашої країни, ми - кожен на своєму місці, робимо свою справу, результати якої роблять нашу економіку сильною, людей – впевненими у майбутньому, країну – нездоланною.

Банківський сектор – це частина великого організму економіки, його кровоносна система. І ми, банкіри, повинні прикласти максимум зусиль на збереження та зміцнення імунітету цього організму.

У минулому році Незалежна асоціація банків України мала великі плани, більшість з них ми втілили і досягли значних результатів. І це сталося завдяки наполегливій праці та командній роботі банків – членів та колективу Асоціації.

Протягом останніх років, завдяки старанням НАБУ Верховною Радою України прийнято цілу низку найважливіших для банківської системи законопроектів, які направлені на спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків, на захист прав кредиторів та споживачів банківських послуг. Завдяки старанням НАБУ були внесені поправки до Податкового кодексу України, які стосуються списання банком проблемної заборгованості.

Фахівцями НАБУ також розроблено дуже важливий для України Закон про фінансову реструктуризацію, який вже показав свою життєздатність. Секретаріат при НАБУ, створений на виконання вимог даного Закону, 15 травня розпочав першу процедуру з фінансової реструктуризації. Цей законодавчий механізм фактично дозволить багатьом компанія-боржникам зберегти свій бізнес, а банкам знизити кредитні ризики.

Завдяки наполегливим зусиллям НАБУ, регулятор пом’якшив графік збільшення мінімального капіталу банків, скасував дискримінаційні умови доступу банків до ринку виплат «бюджетникам», а також максимально сприяли створенню рівних умов конкуренції.

Національний банк врахував пропозиції НАБУ щодо скорочення паперового документообігу при здійсненні операцій з іноземною валютою. Усунено ризик відчуження транспортних засобів без згоди банків.

Також нам вдалося переконати регулятора надати банкам право при розрахунку нормативів кредитного ризику зменшувати загальний обсяг кредитного ризику на суму відповідного забезпечення, за умови подання банком програми капіталізації, плану реструктуризації чи плану заходів.

Банкам надано тестовий режим функціонування Положення № 351 з урахуванням пропозицій НАБУ в частині показників, що характеризують стан дефолту позичальника; факторів, які погіршують рівень кредитного ризику.

Завдяки нашій активній позиції та пошуку взаєморозуміння, Міністерством фінансів прийнято за основу Наказу «Про затвердження Критеріїв ризику» концепцію підходів щодо оцінки критеріїв ризику, що була розроблена представниками НАБУ.  

Злагоджена робота експертів НАБУ з представниками банків та постійна комунікація з НБУ, Верховною Радою, Кабінетом міністрів та іншими органами влади, нам вдалося вирішити багато нагальних питань для банківської системи України. Збільшено ліміт покупки готівкової валюти та суми переказу, спрощено порядок видачі дозвільних документів на здійснення операцій з іноземною валютою та повернення іноземних інвестицій, знято обмеження для середніх та малих банків щодо прийняття участі у виплатах вкладникам неплатоспроможних банків.

Список наших з вами спільних досягнень можна продовжувати нескінченно. Проте не слід зупинятися на досягнутому, а завдяки тісній співпраці ми зможемо здобути неймовірних результатів.

Натхнення та наснаги Вам, шановні банкіри, щастя і здоров’я! Хай доля дарує Вам нові успіхи, звершення та вдачу!

З повагою,
Голова Ради НАБУ Роман Шпек
Другие статьи раздела