Законопроекти

№ 9051 від 22.02.2023 проект Закону «Про внесення змін до розділу ІV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану»

Обов’язкова реструктуризація (у період дії воєнного стану та 30-днів після його припинення) зобов'язань за договорами про споживчий кредит позичальникам з числа внутрішньо переміщених осіб або осіб з територій бойових дій чи тимчасово окупованих територій.

№ 8320 від 29.12.2022 проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо письмового провадження у цивільному та господарському судочинстві»

Запровадження можливості розгляду справи у порядку письмового провадження без повідомлення та (або) виклику учасників справи. Проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках: відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю; на підставі відповідного клопотання позивача.

№ 8311 від 27.12.2022 проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення санкційної політики та підвищення ефективності управління державним, комунальним майном та арештованими активами»

Запровадження у Законі України «Про санкції» санкції у вигляді примусової реалізації активів, як альтернативної до вже передбаченої у Законі санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави. Одночасно передбачені суттєві зміни щодо процедури реалізації майна у виконавчому провадженні.

№ 8231 від 28.11.2022 Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період воєнного стану»

№ 8231 від 28.11.2022 Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період воєнного стану»

№ 8220 від 23.11.2022 ПЗ «Про внесення змін до пункту 7 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про споживче кредитування» щодо забезпечення реалізації позичальниками права на обов’язкову реструктуризацію зобов’язань відповідно до закону»

8220 від 23.11.2022 Проект Закону «Про внесення змін до пункту 7 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» щодо забезпечення реалізації позичальниками права на обов’язкову реструктуризацію зобов’язань відповідно до закону»

 

№ 8064 від 21.09.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану»

Проектом Закону передбачені зміни, за якими на час воєнного стану фізичні особи-боржники можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, але в сукупному розмірі не більше трьох мінімальних розмірів заробітної плати в місяць (за чинною нормою Закону – це 100 тисяч гривень). Контроль за дотриманням цього ліміту видаткових операцій фізичних осіб, а також за призначенням видаткових операцій юридичних осіб пропоновано покласти на обслуговуючий банк (банки).

№7574 ПЗ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання оф. електронних адрес в Єдиній судовій інформ-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юрособами та фізособами-підприємцями»

7574 від 21.07.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями»

Проектом Закону передбачені доповнення до ГПК України, КАС України та ЦПК України, за якими зареєстрована в ЄСІТС офіційна електронна адреса визначається обов’язковим реквізитом для подачі до суду всіх заяв по суті справи, інших процесуальних заяв, клопотань.

№ 7442 від 07.06.2022 Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану»

Проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану» вирішує питання спрощення доступності і підвищення ефективності застосування судових процедур банкрутства.

№ 7437 від 06.06.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій»

Законопроект передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України, Закону України «Про споживче кредитування», та Закону України «Про іпотеку» щодо звільнення від сплати процентів за кредитами на майно, що було знищене / пошкоджене внаслідок бойових дій.

№ 7377 від 16.05.2022 Проект Закону «Про внесення зміни до Цивільного кодексу України щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану»

Проект Закону «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту майна громадян в умовах воєнного або надзвичайного стану» вирішує питання захисту базового майна пересічних громадян в особливий період в частині відповідної норми у Цивільному кодексі України.

№ 7317 від 26.04.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності з примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану»

Законом, зокрема, вносяться зміни до Закону України «Про виконавче провадження», за якими тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України забороняється примусове виконання приватними виконавцями: виконавчих написів нотаріусів; рішень, боржниками за якими є юридичні особи, діяльність яких важлива в період дії воєнного стану та ін.

№ 7237 від 31.03.2022 Проект Закону «Про компенсацію за майно, втрачене, пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії Російської Федерації та справедливий розподіл репарацій»

Законопроект розроблений з метою захисту права власності та інших речових прав на майно, які порушено внаслідок збройної агресії Російської Федерації

№ 7198 від 24.03.2022 Проект Закону «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф»

У законопроекті пропонується визначити правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації з дня набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

№ 7193 від 22.03.2022 Проект Закону «Про державну реєстрацію збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

Проектом Закону пропонується врегулювати відносини, що виникають у сфері державної реєстрації розміру збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

№ 7131 від 09.03.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання кредитних відносин в умовах воєнного та надзвичайного стану в Україні»

Проектом Закону передбачені зміни до низки законодавчих актів України, якими забороняється нарахування процентів за кредитами фізичних та юридичних осіб в умовах воєнного та надзвичайного стану.

№ 6208 від 22.10.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій виконання зобов’язань»

У законопроекті пропонуються зміни до статей 551, 625, 1231 Цивільного кодексу України та статті 233 Господарського кодексу України  в частині зменшення судом розміру неустойки (штрафних санкцій), затверджених сторонами в укладеному договорі, а також відповідальності за порушення грошового зобов’язання.

№ 6177 від 18.10.2021 Проєкт Закону «Про Національну комісію з питань захисту персональних даних та доступу до публічної інформації»

Законопроєкт передбачає створення регулятора у сфері захисту персональних даних та доступу до публічної інформації, визначає правовий статус та повноваження Національної комісії.

№ 5883 від 02.09.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення іпотеки після спливу строку позовної давності»
У проекті пропонується внести зміни до ст. 267 «Наслідки спливу позовної давності» Цивільного кодексу України, за якими «кредитор (заставодержатель), не має права вчиняти односторонні дії, спрямовані на реалізацію свого права звернення стягнення на заставлене майно у позасудовому порядку, зарахування зустрічних вимог, притримання, тощо, після спливу строку позовної давності, встановленого для судового захисту такого права». Також законопроектом вносяться зміни до статті 17 «Підстави припинення іпотеки» Закону України «Про іпотеку», якими встановлюється додаткова підстава для припинення іпотеки – сплив строку позовної давності за вимогами стягнення заборгованості та вимогами про звернення стягнення на предмет іпотеки.
№ 5739 від 07.07.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо відновлення платоспроможності фізичної особи»
Потребує доопрацювання, містить негативні норми. Банками категорично не підтримується новація проекту (зміни до п. 5 прикінцевих положень Кодексу з процедур банкрутства), що розширює тлумачення терміну кредиту, визначаючи його як «суму наданого кредиту та відсотки за його користування». Не підтримується і пропоноване встановлення господарським судом за клопотанням боржника мінімальної суми щомісячного платежу за реструктуризованим зобов’язанням. На практиці боржники часто штучно створюють умови неплатоспроможності, декларуючи за попередній період на порядок вищі доходи, ніж на поточний період, протягом якого розпочинають процес з визнання себе неплатоспроможними. Внаслідок чого погашення боргу перед забезпеченим кредитором (враховуючи розмір мінімального щомісячного платежу, без застосування будь-яких відсоткових ставок) перевищуватиме 30-35 років. Обґрунтованим є підхід, за яким якщо боржник не спроможний виконувати реструктуризоване на пільгових умовах зобов’язання, процедура має закриватися (а не тривати по суті безкінечно).
№ 5717 від 30.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» щодо відповідальності юридичних осіб»
У проекті пропонується на законодавчому рівні закріпити міжнародні стандарти відповідальності юридичних осіб, які є власниками транспортних засобів, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), шляхом внесення змін до основних положень КУпАП.
№ 5711 від 25.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання кредитування»
Проект містить зміни до законодавства щодо підстав для звільнення від нарахування у період карантину штрафів і пені за прострочення кредиту, зміни у період карантину процентної ставки за кредитом за домовленістю сторін, та ін.
№ 5706 від 24.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства, щодо забезпечення фінансування діяльності саморегулівної організації арбітражних керуючих»

Зміни до Кодексу України з процедур банкрутства які передбачають підвищення розміру авансованої винагороди арбітражному керучому, а також зобовязання ініціюючого кредитора або боржника сплачувати один розмір МЗП на рахунок саморегулівної організації арбітражних керуючих.

№ 5528 від 20.05.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства»
У законопроекті пропонується внести зміни до Господарського, Цивільного, Господарського процесуального  кодексів України та низки законів України, метою яких відповідно до пояснювальної записки до проекту, є усунення протиріч між чинними положеннями деяких законодавчих актів України та положеннями Кодексу України з процедур банкрутства. Зокрема, передбачені зміни до  ст. 247 ГПК, за якими у межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник.
№ 5431 від 27.04.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України»

У законопроекті містяться зміни до законодавства про захист економічної конкуренції зокрема в частині повноважень АМКУ.