300 млн. грн капіталу відтепер почекають 2020 року

300 млн. грн капіталу відтепер почекають 2020 року

НБУ дослухався до НАБУ та вніс зміни до постанов щодо графіків збільшення вимог до мінімального розміру статутного та регулятивного капіталу банків відповідно до пропозицій НАБУ (з нашими зверненнями з цього приводу можна ознайомитись за посиланням: https://nabu.ua/ua/zberezhennya-na-rinku-nevelikih-bankiv.html).

Так, найближче заплановане підвищення планки з поточних 200 мільйонів гривень до 300 мільйонів гривень перенесено на 2 роки – до 11 липня 2020 року. У подальшому дозволений "капітальний" мінімум зростатиме кожні 2 роки, поки не сягне визначеного законом розміру у 500 мільйонів гривень у 2024 році.

Ці зміни дозволять групі невеликих фінансово-стабільних банків, які нещодавно докапіталізувались, залишитись на ринку і продовжити нормальну діяльність без внесення економічно невиправданих інвестицій.

"Банківську систему вже очищено від нежиттєздатних установ. Ще кілька банків, які не наростять капітал до 200 мільйонів гривень, підуть з ринку, але на сектор в цілому це не вплине. Зберегти решту невеликих гравців, які мають достатній капітал і якісні активи, які завоювали свого клієнта зручністю та особливим підходом – наша мета і виклик. Тим паче, що ми йшли до цього рішення майже 2 роки: писали пропозиції, обґрунтування, тобто були весь час в конструктивному діалозі з регулятором. Саме в конкуренції та різноманітності народжуються найкращі ідеї, продукти і сервіс." – зазначив Роман Шпек, Голова Ради НАБУ.

Національний банк погодився з позицією Асоціації: "Ми розуміємо необхідність перегляду графіку збільшення капіталу. За результатами діагностики невеликі банки приємно вразили нас якістю портфелю та відсутністю потреби у внесенні додаткового капіталу, тому ми прийняли це рішення та врахували пропозиції НАБУ" підтвердила заступник Голови НБУ  Катерина Рожкова.

«Дякуємо НБУ, що почули сектор та врахували наші пропозиції – зазначає Виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова, - Ця перемога важлива не тільки для банків-учасників НАБУ, але і кожного банку, акціонери якого забезпечили докапіталізацію та вибороли право власного бізнесу на існування. Як банківська асоціація ми завжди намагаємось покращити умови ведення бізнесу для усієї системи, тому будемо раді вітати нові установи в наших рядах».

Натомість, відтермінування графіків НБУ – лише частина рішення, над яким працювала НАБУ протягом цього року. Остаточну крапку у питанні має поставити Парламент, прийнявши розроблений НАБУ законопроект №7231, який зафіксує мінімальний розмір статутного капіталу банків на чинному рівні – 200 мільйонів гривень.

#НБУ #новиниНАБУ #засіданняНАБУ #фінанси #економікаУкраїни #економіка #незалежнаасоціаціябанківукраїни #шпек #коробкова #прес-центрНАБУ #асоціаціяНАБУ #законопроект№7231