Альфа-Банк Україна визнано найкращим ощадним та роздрібним банком України 2022

Альфа-Банк Україна відзначений двома нагородами у рейтингу «Банки року – 2022» за версією інформаційного агентства «Фінансовий клуб». Банк став кращим «Ощадним банком для населення» та «Роздрібним банком» серед великих банків з іноземним капіталом. Церемонія нагородження відбулася під час конференції VIII Legal Banking Forum.

Номінацію «Ощадний банк для населення» Альфа-Банк підтвердив абсолютним приростом гривневих депозитів фізичних осіб на 13%. За результатами 2021 року банк став першим серед приватних банків, яким населення країни довіряє свої заощадження, з обсягом депозитного портфеля у 49 млрд грн.

Нагороду у номінації «Роздрібний банк» Альфа-Банк отримав за абсолютний приріст гривневих кредитів фізичних осіб на 34%. І за результатами 2021 року Альфа-Банк також став лідером за обсягом кредитного портфеля фізичних осіб серед приватних банків з часткою ринку у 12%.

Особливістю 2021 року стала тенденція до відкриття депозитів і оформлення кредитів онлайн у цифровому банку Sense SuperApp. Так понад 90% вкладів клієнти відкривали онлайн, а 70% кредитів видавалися у цифровому банку, порівняно з 10% у 2020 році.

Визначаючи кращі банки «Фінансовий клуб» використовував дані звітності банків, що публікуються НБУ станом на 1 січня 2021 року та на 1 січня 2022 року. Основними показниками стали динаміка активів, депозитного та кредитного портфелів фізичних та юридичних осіб, а також прибуток банків.