Альфа-Банк Україна залучив довгострокове рефінансування НБУ для кредитної підтримки економіки

Альфа-Банк Україна взяв участь у черговому тендері Національного банку України щодо довгострокового рефінансування. За підсумками тендеру банк залучив 2,8 млрд грн строком на 5 років під заставу (в обмін) іноземної валюти (долара США). Відсоткова ставка по залученому ресурсу дорівнює обліковій ставці НБУ і становить 6% річних.


За рахунок вищевказаного обміну валют Альфа-Банк Україна на вигідних умовах поповнив власну базу фондування у національній валюті. Це дозволить банку більш активно нарощувати обсяги кредитної підтримки бізнесу, який на даний час в умовах карантинних обмежень потребує довгострокового фінансового ресурсу для якнайшвидшого відновлення активної роботи.

На тлі тенденції подальшого скорочення обсягу кредитування юридичних осіб з боку банківської системи, Альфа-Банк Україна показує позитивну динаміку в цьому бізнес-напрямі. У жовтні поточного року портфель кредитів юридичним особам у національній валюті Альфа-Банку Україна приріс на 1,3 млрд грн, а з початку року – більш ніж на 65%.

Програма Національного банку України щодо забезпечення фінансового сектору довгостроковим ресурсом, яку було запроваджено навесні поточного року, створила умови та можливості для відновлення довгострокового кредитування реального сектору економіки, що сприятиме пожвавленню економічного зростання.