Альфа-Банк Україна залучив довгострокове рефінансування НБУ для кредитної підтримки економіки

Альфа-Банк Україна підтримав ініціативу Національного банку України щодо забезпечення фінансового сектора довгостроковим ресурсом для розширення кредитної підтримки економіки і взяв участь у першому тендері 8 травня 2020 року. Банк отримав рефінансування у сумі 660 млн грн терміном на 5 років під заставу облігацій внутрішньої державної позики.

Залучений ресурс Альфа-Банк Україна спрямує на розвиток кредитної підтримки бізнесу, який на даний час потребує довгострокового фінансового ресурсу для якнайшвидшого відновлення активної роботи після завершення карантинних обмежень.

«Альфа-Банк Україна активно використовує різні інструменти управління ліквідністю, переслідуючи, зокрема, мету здешевлення вартості фондування. Тому ми підтримали ініціативу регулятора, який вперше в історії України запропонував ринку довгостроковий кредитний ресурс, вартість якого прозоро прив'язана до облікової ставки», – заявив Дмитро Серьожин, головний фінансовий директор Альфа-Банку Україна.

 Згідно з попередніми підсумками I кварталу 2020 року чистий прибуток Альфа-Банку Україна становив 307 млн грн. Кредитний портфель банку за січень-березень поточного року виріс на 5% до 41,2 млрд грн переважно за рахунок збільшення портфеля кредитів юридичних осіб на 10,6% до 21,7 млрд грн. Залишки коштів клієнтів зросли на 12,9% до 71,6 млрд грн.