Альфа-Банк Україна здійснив першу угоду форвард з фізичною особою

Альфа-Банк Україна першим серед українських банків здійснив угоду форвард з фізичною особою та запропонував відповідний фінансовий продукт. Відтепер клієнти-фізичні особи зможуть здійснювати форвардні угоди, що надають їм можливості страхування валютних ризиків.

Форвардні угоди – це угоди, за якими клієнти фіксують курс купівлі або продажу валюти у майбутньому. Форвардні угоди можуть бути як з поставкою валюти, так і без її поставки (розрахункові).

«Хеджування валютних ризиків – це нова для фізичних осіб можливість застрахуватись від валютних коливань та отримати додатковий заробіток при укладанні форвардних угод. Ми раді стати першим банком, що запропонував цей фінансовий інструмент, і надалі розвиватимемо лінійку продуктів для всіх сегментів клієнтів, зокрема й у рамках подальшої лібералізації валютного законодавства», – зазначила Тетяна Попович, директорка з ринків капіталу Альфа-Банку Україна.

Укладання форвардних угод з фізичними особами стало можливим завдяки подальшій лібералізації валютного ринку та ухваленню Постанови Правління НБУ №3 від 15 січня 2021 року, якою було внесено зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті та відповідно дозволено фізичним особам здійснювати за гривні форвардні операцій.