Бахматюк просить у держбанку реструктуризувати борги своїх агрохолдингів

Бахматюк просить у держбанку реструктуризувати борги своїх агрохолдингів

Низка компаній, що входять в агрохолдинги Авангард і Укрлендфармінг Олега Бахматюка, подали заявку на реструктуризацію зобов'язань перед державним Ощадбанком.

Зокрема, заявки подані Імперово фудз (Івано-Франківськ), Агрохолдинг Авангард (Київ) і Райз-Максимко (Київ), свідчить інформація на сайті Секретаріату фінансової реструктуризації.

Водночас інформація про суму боргу не розкривається.

Термін накладення мораторію на майно позичальників і завершення процедури реструктуризації встановлені до 5 листопада 2018 року.

Також наводиться список пов'язаних з позичальниками юросіб. У їх числі - Ukrlandfarming PLC (Кіпр, холдингова компанія агрохолдингу Укрлендфармінг), Компанія Райз (Київ), Європа-транс (Івано-Франківськ), АФ Оліпекс-агро (Київ), Ямниця, дочка Івано-Франківськцемент, Компанія Сіті Регіон, Компанія новий Регіон, Прайм Лідер і Юнайтед Логістик (всі - Хмельницька обл.).

Перші збори кредиторів призначено на 16 серпня.


Укрлендфармінг є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

До структури холдингу входять 16 сучасних елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктори, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод із виробництва яєчних продуктів Імперово Фудз, три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Укрлендфармінг є материнською структурою Авангарду.


Авангард - вертикально інтегрований холдинг, що спеціалізується на виробництві яєць і яєчних продуктів, є найбільшим гравцем на українському ринку.

Агрохолдингу належить 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, 3 інкубатори, шість комбікормових заводів, три елеватори, завод з виробництва яєчних продуктів Імперово Фудз. Компанія експортує свою продукцію на ринки Близького Сходу, Африки, Азії, СНД та ЄС. Акції Авангарду у формі глобальних депозитарних розписок торгуються на Лондонській фондовій біржі з травня 2010 року.

Власником агрохолдингів є бізнесмен Олег Бахматюк.


Заявки подано в рамках процедури, визначеної законом про фінансову реструктуризацію.

Прийнятий парламентом 14 червня 2016 року закон Про фінансову реструктуризаціюспрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх господарської діяльності. Ключовим органом в процедурі досудового врегулювання боргів бізнесу стане наглядова рада, яка буде працювати як координаційний орган з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації.

Відповідно до закону, наглядова рада складається з дев'яти осіб: по одному представнику від Нацбанку, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства юстиції України, п'ять представників об'єднань учасників фінансових ринків, об'єднань представників бізнесу, експертів ринку, кандидатури яких проходять обговорення на засіданні фінкомітету.

Джерело: НВ Бізнес