Банк Львів став банком-партнером програми, що компенсує бізнесу до 30% вартості інвестиційних проєктів

Банк Львів став партнером програми, яка підтримує інвестиційні проєкти українських малих і середніх підприємств в умовах війни. 15 грудня, у Львові відбулося урочисте підписання меморандуму.

Тепер банк зможе кредитувати бізнес на вигідних умовах — підприємці, що візьмуть участь у програмі, отримають до 30% компенсації інвестиційного кредиту. Такі умови діятимуть для релокованих та нерелокованих підприємств, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність.

Фінансування відбуватиметься коштом уряду Німеччини. Реалізацію ініціативи здійснюватиме німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung та Фондом розвитку підприємництва.

Загальний бюджет ініціативи сягає 2,4 млн євро. Початкова сума, що буде доступна для грантів на початку проєкту становить 1,3 млн євро. Максимальний грант для підприємця — 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.

«Ми вдячні уряду Німеччини за підтримку українського бізнесу та готовність надавати гранти в цей час. Усі ми бачимо: українські підприємці не зупиняються. Вони продовжують працювати, навіть якщо для цього потрібно змінити напрям діяльності. Малий і середній бізнес створює робочі місця та живить економіку. Але, щоб досягти успіху, він потребує вільного доступу до капіталу. Завдяки цьому гранту підприємці зможуть інвестувати й водночас зберігати оборотні кошти. Цінним є і те, що програма передбачає підтримку релокованого бізнесу. Ми допоможемо таким підприємствам перезапуститися у більш безпечних регіонах. Ми переконані, наші спільні зусилля з міжнародними партнерами — запорука швидкої відбудови України», — прокоментувала Наталія Осадчій, заступниця Голови Правління Банку Львів.

Як зазначив Армін Хоманн, директор програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», GIZ, підтримка українського бізнесу є важливою, адже це дає йому змогу створювати робочі місця, шукати нові можливості, а українській економіці – забезпечувати себе.

«Фонд розвитку підприємництва вже багато років реалізує програми з підтримки вітчизняних бізнесів. Ми допомагаємо їм розвиватися відповідно до ринкових законів. Результатами наших зусиль стали сотні успішних кейсів – прибуткових підприємств по всій країні. Ми вже довели, що кризові моменти можливо подолати, і віримо, що наші засоби, які ґрунтуються на принципах європейської єдності, ведуть до економічного зростання України», – доповнив Андрій Гапон, виконавчий директор ФРП.

Маттіас Пффаф, відповідальний з питань України в German Sparkassenstiftung for International Cooperation, запевнив: «Наша організація вважає за честь мати можливість здійснити внесок у підтримку ММСП в Україні разом із нашими сильними місцевими колегами та міжнародними партнерами. Багаторічний досвід кредитування ММСП з боку Sparkassen у Німеччині сприятиме успіху програми».

Співпраця Банку Львів та уряду Німеччини — це важливий внесок в економічне зростання і стабільність України. Нині банк працює над розробкою нового продукту, що включатиме компенсацію за умовами програми «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі». Старт видачі грантів відбудеться навесні 2023 року.