Банк «Південний» презентує річний звіт за 2018 рік

Банк «Південний» презентує річний звіт, підготовлений відповідно до кращих міжнародних практик. У ньому детально описується бізнес-модель і нова стратегія розвитку банку, основні досягнення та ключові показники діяльності за минулий рік.  

 

Банк «Південний» поступово та впевнено збільшує свою частку на фінансовому ринку. За останні 5 років банк збільшив свою присутність на ринку більше ніж удвічі: частка чистих активів збільшилася з 0,89 % у 2013 році до 1,82 % станом на кінець 2018 року. Завдяки цьому банк піднявся на одну сходинку за чистими активами і став 12-м найбільшим банком за цим показником.

 

2018 рік став одним з найуспішніших в історії банку. Одне з найбільших досягнень — п'ятикратне (порівняно з 2017 роком) збільшення чистого прибутку – до 274 млн грн. У 2018 році банк «Південний» провів велику роботу з реорганізації внутрішньої системи, визначив стратегію та пріоритетні напрямки розвитку, кардинально змінив свій візуальний стиль, а також запровадив новий стандарт оформлення відділень. Пріоритетами для банку в 2018 році були: поліпшення якості активів, збільшення залучених коштів клієнтів та нарощування кредитного портфеля у національній валюті.

 

Ще одне важливе досягнення минулого року — банк «Південний» станом на 31.12.2018 за всіма показниками з капіталізації та ліквідності значно перевершував нормативні вимоги регулятора. Так, норматив достатності капіталу (Н2) банку становив 12,14 % (при цільовому значенні 10 %). Новий пруденційний норматив ліквідності (LCR), запроваджений торік Національним банком України, «Південний» виконував на рівні 112 % у всіх валютах (при нормативі 80 %) і на рівні 129 % в іноземній валюті (при нормативі 50 %).

 

Стійкість та надійність банку підтверджують і незалежні рейтингові агентства. У жовтні 2018 року агентство «Кредит-Рейтинг» підвищило довгостроковий кредитний рейтинг банку «Південний» до uaAA. Агентство Moody’s наприкінці минулого року також підвищило довгостроковий рейтинг банку до Саа1 (депозити в національній валюті) і оцінку ризику банку до В3. Це найвищий можливий показник для українського банку при існуючому суверенному рейтингу країни.

 

У 2018 році було завершене формування трьох вертикалей за сегментами бізнесу — роздрібного, малого і середнього та корпоративного. А завдяки процесу трансформації банку була сформована нова стратегія розвитку, яка побудована навколо клієнта та його потреб.

 

Дізнатися більше про результати роботи банку «Південний» у 2018 році, його плани на майбутнє і стратегію розвитку можна із короткої версії звіту.

 

Повна версія звіту доступна на сайті банку за посиланням.

 

___________

Банк «Південний» – універсальний український банк, заснований у 1993 році, з головним офісом в Одесі. Банк пропонує широкий спектр послуг для бізнес-клієнтів та фізичних осіб на всій території України через регіональну мережу, яка на кінець грудня 2018 року нараховувала 95 відділень у 18 регіонах України. За результатами 2018 року чистий прибуток банку «Південний» склав 274 млн грн, що більш ніж у п'ять разів перевищує аналогічний показник минулого року.