Банк «Південний» залучив 2,5 млрд грн рефінансування НБУ

Акціонерний банк «Південний» залучив 2,5 млрд грн на тендері Національного банку України з довгострокового 5-річного рефінансування.

Про це повідомляє пресслужба банку.

«Започатковані НБУ цього року нові монетарні інструменти стимулювання економічного зростання надихають нас на продовження активної роботи в цьому напрямку. Ми плануємо використати ці кошти для підтримки наших існуючих та потенційних клієнтів кредитними коштами», – зазначив заступник голови правління банку «Південний» Максим Цимбал.

Банк «Південний» станом на 1 липня 2020 року є лідером серед банків першої двадцятки за показником зростання обсягу кредитів бізнесу в національній валюті як в абсолютному, так і у відносному значенні. З початку 2020 року загальний обсяг кредитів бізнесу зріс на суму майже 3 млрд грн (або +40 %), сягнувши значення 10,3 млрд грн. При цьому тільки з початку карантину загальний обсяг кредитів бізнесу збільшився на суму 1,75 млрд грн.

«Наразі ми входимо в активну фазу дорожнього будівництва в межах державної програми «Велике будівництво», стартував сезон збирання врожаю у сільському господарстві, готуються до старту заводи, що займаються переробкою сільськогосподарської продукції. У цих сферах ми традиційно посідаємо дуже потужні позиції та вже друге півріччя активно нарощуємо обсяг виданих кредитів на підтримку бізнесу. Додатково слід зазначити, що в умовах політики НБУ щодо дедоларизації банківського сектора та зменшення попиту в банківській системі на кредити в іноземній валюті ми продовжуємо бачити унікальну можливість використовувати наявні вільні кошти в іноземній валюті для більш активного нарощування кредитування реального сектора економіки в національній валюті», – додав М. Цимбал.

Нагадаємо, що міжнародне рейтингове агентство MOODY`S підняло на один щабель усі позиції рейтингової оцінки Акціонерного банку «Південний», у тому числі базову оцінку кредитоспроможності (cаа1 → b3). Прогноз – «стабільний». Це максимально можливе значення для українського банку за існуючого суверенного рейтингу країни.