Банкам дозволили списувати безнадійні кредити без податкових наслідків

Банкам дозволили списувати безнадійні кредити без податкових наслідків
Державна фіскальна служба відкликала свого листа від 08.02.2017 року, яким встановлювалося, що заборгованість визнається безнадійною лише в частині сум боргу понад 360 днів. Тобто, якщо заборгованість існує тільки за тілом кредиту, а за нарахованими відсотками відсутня, для цілей оподаткування визнається лише заборгованість за тілом кредиту. Цьому посприяла позиція Мінфіну, сформульована у відповіді на звернення НАБУ.

Раніше Міністерство фінансів у своєму листі на адресу НАБУ погодилося, що згідно з підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України до безнадійної заборгованості банками відноситься заборгованість за фінансовим кредитом, за яким прострочено понад 360 днів погашення частини боргу. Тобто, якщо заборгованість за тілом кредиту прострочено понад 360 днів, а за сумою нарахованих відсотків така заборгованість відсутня, то безнадійним для цілей оподаткування визнається весь кредит, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими відсотками.
 
То ж, банки нарешті дочекалися закриття одного із багатьох проблемних питань, з якими стикається банківська система при трактуванні норм Податкового кодексу України Фіскальною службою.