Банки обговорили підходи НБУ до визначення пов’язаних осіб

Банки обговорили підходи НБУ до визначення пов’язаних осіб
Незалежна асоціація банків України (НАБУ) спільно з представниками банків та Національного банку провели круглий стіл на якому обговорили концептуальні підходи при визначенні регулятором пов'язаних із банками осіб. В обговоренні взяли участь начальник Управління НБУ з моніторингу пов'язаних із банками осіб Олексій Рудий та представники Департаменту методології

Голова Комітету Артур Загородников у вступному слові надав короткий огляд етапів по відпрацюванню Комітетом норм Положення про визначення пов'язаних із банком осіб, затвердженого постановою Правління НБУ від 12.05.2015 р. № 315 (Положення № 315) та зазначив, що на сьогодні більшість запитань від банків за зазначеним напрямом залишаються відкритими. Голова Комітету висловив впевненість щодо підтримки Національним банком ініціатив та пропозицій банківської спільноти задля вдосконалення вимог Положення № 315.

Начальник Управління НБУ з моніторингу пов'язаних з банками осіб Олексій Рудий доповів про стан поточної роботи та окреслив підходи, які застосовуються регулятором при визначенні пов'язаних із банками осіб. В свою чергу, представники банків звернули увагу на необхідність уточнення ознак визначення пов'язаних осіб, зміни процедури затвердження переліку таких осіб та розроблення механізму застосування державними банками норм положення № 315.

Окрім того, значна кількість питань у банків виникає у процесі заповнення форми статистичної звітності № 661 «Звіт про пов'язаних з банком осіб». Дану форму до 21 листопада банки подають до Національного банку у тестовому режимі. Присутні на зустрічі представники банків зазначили, що форму № 661 необхідно доопрацювати, зокрема, в частині розкриття ланцюга володіння корпоративними правами та визначення ключової особи умовної групи. А також відображення у формі № 661 пов'язаних осіб (без наявності повної інформації про особу), порядку розкриття інформації про пов'язаних осіб, видів операцій з пов'язаними особами, що необхідно вказувати у формі. Також учасники круглого столу висловилися за доцільність продовження терміну тестового режиму впровадження форми № 661, строком не менше як на 3 місяці.

Представники НАБУ та НБУ дійшли висновку, що необхідно створити сумісну робочу групу для ретельного опрацювання пропозицій банків з метою вдосконалення нової форми звітності.

За результатами круглого столу до Національного банку будуть направлені пропозицій до Положення № 315. А також, після обговорення в рамках спільної робочої групи, будуть сформовані та направлені пропозиції до форми № 661.