Банки обговорили проект Кодексу процедур банкрутства та правові позиції нового Верховного Суду

Банки обговорили проект Кодексу процедур банкрутства та правові позиції нового Верховного Суду

У п’ятницю, 16 березня, в Незалежній асоціації банків України відбулося чергове засідання Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів. Члени Комітету розглянули низку важливих для банківської спільноти питань, зокрема, зміни до законодавства у сфері банкрутства (проект Кодексу процедур банкрутства, реєстр. № 8060), правові позиції нового Верховного Суду тощо.

Підтримуючи в цілому необхідність реформування існуючих процедур банкрутства, учасники зустрічі наголосили на важливості доопрацювання проекту Кодексу. Наразі робочою групою при Комітеті НАБУ проводиться активна робота з напрацювання пропозицій до проекту Кодексу задля збалансування інтересів боржника та захисту прав кредитора. В подальшому сформовані пропозиції банків будуть направлені на адресу профільного Комітету Верховної Ради України.

Під час заходу учасники Комітету також розглянули особливість правової позиції Верховного Суду, зокрема, в частині, що стосується діяльності банківських установ. Члени Комітету проаналізували практику нового Верховного Суду та відзначили багато позитивних рішень. Водночас, учасники дискусії звернули увагу на наявні правові аспекти, які негативно позначаються на діяльності банків. Було схвалене рішення направити лист-подяку до Верховного Суду за формування об’єктивної та неупередженої судової практики. Із презентацією з цього питання можна ознайомитися тут.

Окрім того, на засіданні було анонсовано про обрання заступника голови Комітету. Члени Комітету протягом встановленого терміну можуть надсилати свої мотиваційні листи на адресу координатора Комітету. Заступника буде обрано з числа кандидатів на наступному черговому засіданні Комітету шляхом таємного голосування.

Голова Комітету – Сергій Панов. Координатор Комітету – Вячеслав Лисенко.