Банкіри обговорили законопроекти з питань банкрутства та адвокатури

Банкіри обговорили законопроекти з питань банкрутства та адвокатури

У п’ятницю, 9 лютого, в Незалежній асоціації банків України відбулося чергове засідання Комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів. Члени Комітету розглянули низку важливих для банківської спільноти питань, зокрема, законодавчі ініціативи з питань банкрутства та адвокатури.

Учасники зустрічі обговорили проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)», який покликаний об’єднати в одному документі питання відновлення платоспроможності / банкрутства юридичних та фізичних осіб.

Підтримуючи в цілому необхідність реформування наявних процедур банкрутства, банкіри висловились про доцільність суттєвого вдосконалення законопроекту. Саме тому було схвалене рішення доопрацювати концепцію як по фізичних особах, так і по юридичних, відтак направити на адресу профільного Комітету Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національному банку України та міжнародним інституціям.


alt

Під час заходу учасники Комітету також розглянули законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та інші законодавчі акти, які пропонуються в рамках судової реформи. Було схвалене рішення про підготовку пропозицій до законопроекту в частині статусу і гарантій діяльності особи, котра одночасно є адвокатом та перебуває в інших трудових відносинах. Доопрацьований документ постановили направити до Адміністрації Президента України.


alt

Крім того, члени Комітету ухвалили рішення звернутися до Національного банку України для отримання роз’яснень стосовно можливості використання фінустановами при здійсненні ідентифікації суб’єктів господарювання даних, отриманих на договірній основі, нарівні з відомостями, які здобуто шляхом безоплатного доступу з офіційного веб-сайту Міністерства юстиції України.

 

Голова Комітету – Сергій Панов. Координатор Комітету – Вячеслав Лисенко.