Топ-менеджери банків прокоментували можливе призначення Смолія на посаду голови НБУ

Топ-менеджери банків прокоментували можливе призначення Смолія на посаду голови НБУ

Затвердження Верховною Радою кандидатури першого заступника голови Національного банку України (НБУ) Якова Смолія на посаду голови НБУ буде сприяти стабільності на фінансовому ринку та спадкоємності політики НБУ, вважають банкіри.

“У нинішній ситуації в країні взагалі і в банківській сфері зокрема призначення Якова Смолія на посаду голови НБУ – оптимальне консенсусне рішення. Воно дасть чіткий сигнал і ринку, і західним партнерам про спадкоємність політики керівництва Нацбанком і продовження планомірного курсу регулятора на подальше реформування банківського сектору, відповідно до кращих європейських та світових практик”, – сказала голова правління банку “Кредит Дніпро” Олена Малинська.

За її оцінкою, діяльність Нацбанку під керівництвом Я. Смолія буде спрямована на подальше оздоровлення банківського сектору, підвищення його прозорості та збереження інфляційної та курсової стабільності.

“Яків Васильович – високопрофесійний банкір і топ-менеджер, який працює у банківській системі України з часів її заснування; рівень його компетенції і досвіду в керівництві нашим непростим банківським ринком складно переоцінити. Впевнена, що діяльність Нацбанку під керівництвом Я. Смолія буде спрямована на подальше оздоровлення банківського сектору, підвищення його прозорості та ефективності, створення рівних прозорих правил гри для всіх гравців ринку, незалежно від походження капіталу, реалізацію конкретних законодавчих змін щодо посилення захисту прав кредиторів, а також на збереження інфляційної та курсової стабільності як необхідних умов для успішного розвитку економіки і банків”, – сказала О. Малинська.

Голова правління Кредобанку Гжегож Шатковськи вважає, що після вступу Я. Смолія на посаду голови НБУ реформи фінансового сектору продовжаться.

“Реформи фінансового сектору продовжаться. Пан Смолій керує Національним банком вже кілька місяців, і його політика ясна й прозора. Думаю, що першочерговою темою порядку денного стане ефективність інфляційного таргетування за допомогою монетарної політики”, – сказав банкір.

Голова правління ОТП Банку Тамаш Хак-Ковач, у свою чергу, зазначив, що основне завдання нового голови НБУ – зберегти незалежність Нацбанку і завершити реформу банківського нагляду.

“Основне завдання нового керівника НБУ, хто б це не був, – відстоювати і зберегти незалежність Нацбанку від політики і завершити реформу банківського нагляду. Серед найбільш важливих заходів, розпочатих і частково реалізованих попереднім керівництвом, я бачу: очищення банківської системи – закриття дрібних банків, закриття збанкрутілих великих банків і докапіталізація інших учасників ринку, а також створення банківського регулятора європейського зразка, впровадження нової грошово-кредитної політики і стабілізацію курсу гривні”, – сказав він.

Т. Хак-Ковач також додав, що особливої уваги потребує удосконалення грошово-кредитної політики. “Під час керівництва Валерії Гонтаревої НБУ почав працювати в режимі інфляційного таргетування, однак це дуже тривалий процес, і зараз дуже важливо продовжувати і вдосконалювати його”, – сказав банкір.

Екс-перший заступник голови правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін вважає, що сам факт затвердження нового голови Нацбанку не відіб’ється на курсі гривні.

“Ніяк не відіб’ється. Яків Смолій виконує обов’язки голови НБУ з травня поточного року, і логічно припустити, що якщо президент зупинив свій вибір саме на ньому, значить, усе можливе для зміцнення курсу гривні Яків Смолій вже зробив. Інше питання – наскільки йому це вдалося. В Україні голова Нацбанку істотно вплинути на курсоутворення не може, оскільки головний фінансовий інститут країни поки ще є незалежним у своїх діях і рішеннях тільки на папері”, – сказав В. Юткін.

За його оцінкою, за Я. Смолія спадкоємність у політиці НБУ збережеться.

“В команду НБУ Якова Смолія запросила Валерія Гонтарева. Очевидно, що вона і рекомендувала президентові його як свого наступника. Він буде продовжувати розпочаті реформи у фінсекторі, бо зворотного шляху просто немає”, – додав В. Юткін.

За його оцінкою, серйозних кадрових перестановок в НБУ не буде, винятком можуть стати звільнення, викликані остаточними підсумками розслідувань щодо виведення коштів з Приватбанку і можливої службової недбалості, допущеної керівними співробітниками НБУ.

Нагадаємо:

  • Президент України 18 січня вніс до Верховної Ради проекти постанов про звільнення В. Гонтаревої з посади голови НБУ та призначення на цю посаду Я. Смолія.
  • В. Гонтарева в квітні 2017 року повідомила про рішення піти у відставку. До теперішнього часу В. Гонтарева залишається у відпустці і не має наміру повертатися до роботи в НБУ.


ДжерелоFinance.ua