
Банки ініціюють перегляд норм законодавства, які унеможливлюють реалізацію права кредитора на задоволення своїх вимог за рахунок предметів іпотеки, що знаходяться на території проведення АТО. Це питання жваво обговорювалося під час чергового засідання Комітету з питань захисту прав кредиторів, який проходив 3 березня у приміщенні НАБУ
На думку банкірів, обмеження, що передбачено статтею 9 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», значно стримує економічні процеси та звужує можливості юридичних осіб у фінансово-господарській діяльності. Окрім цього ця законодавча норма порушує права кредиторів, що відповідно не сприяє відновленню іпотечного кредитування. Саме тому, було прийнято рішення про підготовку пропозицій по врегулюванню даного питання.
Під час заходу члени Комітету також обговорили питання негативної судової практики, пов'язані із застосуванням строків позовної давності при зверненні стягнення на предмет іпотеки та набуттям права власності на предмет іпотеки за рішенням суду. Члени Комітету вирішили направити до Верховного Суду України звернення, яким сподіваються привернути увагу судової системи на зазначені проблемні питання при вирішенні спорів за участю банківських установ.
Також на засіданні було затверджено рішення про направлення на адресу Торгово-промислової палати України (ТПП України) пропозицій по внесенню змін до Регламенту Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС), в частині врегулювання питання заміни сторони в арбітражних провадженнях, що розглядаються МКАС при ТПП України, у разі заміни її правонаступником.
Голова Комітету – Сергій Панов. Координатор Комітету – Вячеслав Лисенко.
Інші статті розділу