Банкірам сподобався темп. Але цього мало

Банкірам сподобався темп. Але цього мало

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) надіслала голові Парламенту листа. Нарешті сталося те, чого банківська спільнота домагалася і на що сподівалася роками, - пишуть банкіри Андрієві Парубію. Підтримка Верховною Радою протягом останнього місяця низки надзвичайно важливих для фінансового сектору законопроектів викликала у банкірів схвалення, вдячність і ентузіазм.

21 червня парламентарі 228-ма голосами ухвалили Закон "Про валюту і валютні операції", а третього липня 239 народних обранців підтримали законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування». Законотворці приємно здивували, продемонструвавши небачену досі продуктивність. Валютна лібералізація, на яку чекали занадто довго, має шанс розпочатись. Кредитори теж зітхнуть з полегшенням, отримавши необхідні гарантії та механізми. У вітчизняного фінансового ринку з’явився шанс скоротити кількість токсичних боргів, спрямувавши відносини «кредитор-позичальник» у цивілізоване річище.

Пізнавши смак перемоги, банківська спільнота просить парламентарів не зупинятися, адже залишаються не підтриманими ще декілька важливих законопроектів, розгляд та прийняття яких є невідкладними, оскільки вони є зобов’язаннями уряду перед міжнародними партнерами та частиною Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року, схваленої Національною радою реформ України.

Незалежна асоціація банків України у листі до Андрія Парубія перераховує напрацювання, що покликані вирішити системні проблеми банківського сектору України:

  • проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, реєстр. № 2456-д від 29.12.2015;
  • проект Кодексу України з процедур банкрутства, реєстр. № 8060 від 26.02.2018;
  • проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг, реєстр. № 2413а від 20.07.2015;
  • проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу, реєст. № 6303 від 06.04.2017 (за умови доопрацювання у частині запровадження внесків учасників ринку на фінансування НКЦПФР).

Банкіри закликають голову Парламенту сприяти розгляду та ухваленню депутатами цих законопроектів до кінця поточної сесії. Перепон, схоже, нема. Профільні Комітети ВРУ документи підтримали і вони готові до розгляду парламентарями. Також, наголошує у листі найбільший представник банківської системи України, «банківський пакет» схвалили Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Світовий банк (The World Bank), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD) та Національний банк України.


Для перезавантаження банківської системи, переконані в НАБУ, потрібен ще один ривок. І українське суспільство отримає очікуваний результат: захищеність прав споживачів банківських послуг буде підвищено, механізми функціонування фінансового сектору – удосконалено, ефективність процедур банкрутства, державної регуляторної політики та захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу – підвищено, а  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку отримає правові умови та гарантії для здійснення міжнародної співпраці.

alt